Korona virüs bilime dair çözülmesi gereken bir durumdur. Dua ve sabır ile çözülecek bir durum değil. Kurban keserek allaha yalvararak bu sorunun çözüleceği yok. Dua edin, kurban kesin demekle bilimle dalga geçiyorlar. Oysa bilinen bir şey varsa o da korana virüsün sağlık önlemlerin alınması bilim insanlarının bulacağı aşı ile çözüleceği ve gideceği gayet iyi bilinmektedir.
Bilim aklın yoludur. Virüsü yok etmek dua ile gidecek bir şey değil. Hijenik kurallara, doktor önerilerine uymak virüstan kurtulma yoludur. Çareyi bilim insanlarını önerilerini dinliyerek aramalıyız.

Manevi rahatlamaya ihtiyacak duyanlar dini vecibelere sarılıyor. Sarılanlar için önerim o zaman alkollü hijenik ürünleri ve kolanya almak için en önde koşmasınlar. Marketlerde hijenik ürünler kolanya yok satıyor. Bu ürünleri dinciler almıyor mu?
Dincilerin sağlığa yönelik hiç bir yatırımı yok. Doktor olan bir dinci elini bile vermiyor. Sağlık işleri, ekonomik sorunlar, sanayi kalkınması dualarla değil, yalnızca allaha yalvarmakla isteklerinin olmayacağı acı bir gerçektir.

Duanın kutsallığına inanabilir bir insan, ama şu da bir gerçektir ki hiç bir dua tek bir virusu bile öldüremez. Yok edemez. Dua manevi bir duygudur, faydası kişinin maneviyatına hitap eder. Sadece kendini ilgilendirir. Milyonlarca müslüman sokaklara çıkıp başta imamları, müftüleri, müezzinleri, hacıları, şeyhleri, şıhları hocaları ve ilahatçileri bicümle Diyanet işleri başkanlarınıda yanlarına alarak dua etsinler acaba korana virus için ne yapabilirler? Tek bir virusa zarar verebilirler mi?
Korana virusa çözüm bulacak bilim insanlarıdır. Sağlık işi dua ile sabır ile kurtulanacak bir şey değildir.
Umreden dönen 21 bin insan kontol edilmeden, karantiye girmeden bir çoğu kaçtı Türkiye‘ye yayıldı. Umreden gelenlerden birisi korana virus taşıyıcısı olduğu süphesiyle Polis tarafından kontrol edilmek isteniyor. Çok sert tepki veriyor. Polisin suratına tükürürken, bu korona virusu sana da bulaşsın o zaman. Düşünün sözümona devletini kutsal gören bir dinci devletinin polisine tükürerek koruna virus bulaştırmak istiyor.
Düşünsene bir an; İslam ülkelerinde korana virusa karşı alınan önlemler arasında, maske, kolanya vb gibi ürünler derhal zamlandı. Neden? En dinci geçinenlerin, vergi kaçırmada, rüşvetde, fırsatçılıkda, zam uygulaması, işçinin sigortasını yapmaması, işçiye en düşük ücret vermesi ve en büyük haksızlığı yapması bir tesadüf mü? İnsani, vicdani ve ahlaki olmayan ancak dinsel inançlarını, kılık kıyafetle, dua ve namaz ile kuvvetli gösterenler insanlığa hiç bir faydası olamaz. Bunlar insanlık adına korona virustan daha tehlikelidir. Her dine mensup yaratıklar dünyada akıl almaz kötülükler yaptı/yapıyor.
Avrupa ülkelerinde marketlerde özellikle korana virusa karşı ürünlerde fiyat uygulamalarında bir zam sözkonusu değil. Niçin?
Korona virus üzerine bir çok bilim insanı çok emek veriyor, araştırıyor, inceliyor sürekli çözüm arıyorlar bilimin akıl yolunda. Kurona virus sağlığa dair bir çok şeyi aydınlattı. Bilim insanlarının, aydınların, siyaset bilimcilerinin, sosyalistlerin sürekli ifade ettikleri bilimsel çalışmaları topluma (dincilere, ırkçılara) anlatamadığı somut bilgiler vardı.
Toplumsal sorunlara ve kollektif dayanışmaya sendikalara, sivil toplum örgütlerine karşı kindar olan dinciler, ırkçılar iftira atıyorlardı, yalan propaganda yayıyorlardı. . insanca yaşamları için mücadele eden bilim insanlarını katli vacip olarak görüyorlar. Barış isteyen Akademisyenleri, emekten yana insanları vatan haini yaptılar. Kürd illerinde HDP li belediyelere virus bulaştırdılar.
Dinciler, kendi dinci siyasal bakışlarının karşıtı olarak ; ahlak, sağlık (bilimsel çalışmalar), emek, sömürü, artı değer insan hakları, hak, hukuk ve hakkaniyet çözülmemiş bir siyasal bakıştır.