Federal Hükümetin Gazze’deki soykırıma yardım ve yataklık etmekle açıkça suçlayacağız-suç duyurusunda bulunacağız.

Siz de; Almanya’daki sorumlu politikacıları da savaş suçlarına verdikleri destekten sorumlu tutmak ister misiniz? Almanya’nın Filistin’deki soykırıma ilişkin korkunç sessizliğini kırmak ister misiniz?

O halde bağışınızla Filistin Kongresi’ni mümkün kılın! Birlikte yeni bir dinamik yaratabilir ve hareketimizi aktifleyebilir-saldırıya geçirebiliriz.

Filistinliler soykırıma maruz kalıyor. İsrail Gazze’yi ve Gazze halkını yok ediyor. Uluslararası Adalet Divanı Filistin’de soykırım belirtileri-izleri görürken, Alman Hükümeti 2023’te İsrail’e silah sevkiyatını on kat artırdı. Ocak 2024’te Gazze’de açlık tehlikesinin yaşanmasıyla birlikte Alman Hükümeti, Filistinlilere insani yardıma yönelik mali desteğini sonlandıracağını duyurdu. Bunu kabul etmemiz mümkün değil ve kabul etmeyeceğiz!

Bu adaletsizliğe karşı, Filistin hareketinin ve uluslararası toplumun tanınmış-bilinen sesleriyle birlikte İsrail’in Apartheid'ına, soykırımına ve Almanya’nın suç ortaklığına yönelik suçlamalarımızı haykıracağız. Filistinli, Yahudi ve solcu örgütlerin ülke çapındaki geniş ittifakı sizi Filistin'le dayanışmanızı göstermeye davet ediyor.

Burada tanınmış-bilinen konuk konuşmacılarla etkileşim kurma şansına sahip olacaksınız. Bunlar arasında Yunanistan’ın eski maliye bakanı Yanis Varoufakis ve İrlandalı milletvekili Richard Boyd Barret de yer alıyor. Ali Abunimah ve Nerdeen Kiswani gibi tanınmış gazeteciler de eleştirel görüşlerini sunacaklar. Bombardımanlar sırasında El Şifa Hastanesi’nde Gazze’nin yaralarını saran Ghassan Abu Sitteh gibi doktorlar deneyimlerini paylaşacak. BM Filistin Özel Temsilcisi Francesca Albanese, Gazze’deki duruma ilişkin değerlendirmelerini sunacak. Avukat Nadija Samour, Şubat 2024’te federal hükümet üyelerine karşı soykırıma yardım ve yataklık suçlamasıyla Federal Savcılık’ta hangi gerekçeyle dava açtığını açıklayacak.

Bu kongrede, pek çok konuşmacının yanı sıra tartışmalara katılabileceğiniz atölye çalışmaları ve seminerler de sizi bekliyor. Filistin Kongresi örgütlenme ve ortak bir ağ oluşturma için bir alan yaratıyor. Ortak bir karara dayanarak kurum, üniversite, okul, sanat ve kültür alanlarında gelecekte gerçekleştirilebilecek eylemleri tartışacağız. Ortak bir kültürel program ve Filistin yemek hizmetleri, katılımcıların ve kongre atmosferinin güvence altına alınmasını sağlayacak.

Bu kongreyi bilet gelirleriyle mümkün kılmak ve uluslararası misafirlerimizin yol masraflarını finanse edebilmek için yardımınıza ihtiyacımız var. Siz de bir katkıda bulunun ki Nisan 2024’te hep birlikte şunu söyleyebilelim:

Davacıyız!

Bu bağış toplama kampanyası, Almanya’da bulunan “Orta Doğu’da Adil Barış için Yahudi Sesi Derneği”nin başkanı Wieland Hoban tarafından başlatıldı. Tüm bağışlar, konferansın masraflarını karşılamak için Jewish Voice tarafından değerlendirilecektir.

https://www.juedische-stimme.de/spenden

Kontak: Wieland Hoban, Chair of Jüdische Stimme für gerechten Frieden in Nahost e.V., Germany-Berlin