İran’da olanların her gün manşet yapıldığı, bakanların taziye bildirmekten usanmadığı ya da Taksim’de olanlara büyük bir acı duyduklarını ifadelendirdikleri şu dünya gerçekliğinde, insanların-özellikle gençlerin “durdurun şu savaşları, iklim değişikliğine yoğunlaşın, Filipinler, Pakistan vd. sular altında....” diye haykırmaktan telef olduğu şu günlerde, devrimlerin öncüsü Batı yeni devrimlere yelken açtı.  

Zamanlama muhteşem!  

Yaklaşık 10 yıldır kamuoyuna açık bir şekilde tartışılan “kiliselerdeki cinsel istismar” gündemi: Analizler, istatistikler, isimsiz mağdurlarla psikolog röportajlarının, psikolog raporlarının destelenmesinin ardından başka bir boyuta vardı.  

Son iki aydır, yaklaşık 70 yaş üstü insanlarla açık röportajlar gerçekleştirildi. Yuppi, bir adım daha atıldı; mağdurlar cesaretlendi, açık açık anlatmaya başladılar. Yuppiiii!!! Kimlik gizlenmeden röportajlar yapılıp, küçükken uğradıkları cinsel istismarlar anlattırıldı. Ne cesaret! Bu cesaret reklam edildi.  

Ve şimdi çözüme doğru gidiyor Batı.  

Anaokullarındaki çocuklara milletvekillerinin cinsel istismarlarının bile üstünün örtülüşünü (bunlara dahi tanık olduk bu diyarlarda, ancak anlatmamız yasak!!!), aile içi şiddeti-kadının evde dahi tecavüze uğrayışını, bırakalım kız çocuklarını, erkek çocukların dahi cinsel istismarlarının dijital medyada milyonlarca Euro gelir getiren bir şekilde pazarlanmasını-böylesi şebekelerin “çok geç de olsa” yakalanışını: Bırakalım tüm bunları...

Savaş tecavüzleri sonucu doğan çocuklara "kimlik hakkı" tanınmasının resmi çalışmalarının yapıldığı, devşirme bir ırk yaratma çabalarından vazgeçilmediği günlerde olduğumuzu; bırakalım hepsini

Savaşı, zirve sonuçlarını, enflasyonu, pandemiyi; bırakalım tüm bunları...  

Yuppiiiiii, çözüm bulundu nihayet!!! Hıristiyan alemi tüm papazlara evlilik hakkının tanınmasını tartışmak üzere Vatikan’a akacak. (Detayları aktarmıyorum, zaten tüm medya eski Bulvar Gazetesi’ne döndü. Üçüncü cinsiyeti hukuki olarak tanımadıkları halde, "kadın-erkek" cinsiyetli kimlikleri bozmamaya yeminli olarak "evlilik izni" vermelerinin bayraklaştırıldığı gibi, aktarılır hepsi...)  

Batı İslam ülkelerine büyük devrimler sunma arefesinde. Hem de tam şu günlerde...  

Eskiden Blendaks reklamları vardı. Bunu bile geçti parlamento alemi, tüm dünyada!!!!  

Artık bu dibinin de dibi, daha dibi olabilir mi????