Türkiye'de SADAT gibi paramiliter örgütlenmelerin amacı nedir?

Halkı terör ile korkutmak ve halk muhalefetinin sokaklara taşmasını engellemek. Bunu isteyen kim? 20 yıldır iktidarda olan AKP ve Saray'daki Erdoğan.

SADAT'ın kapısına kadar giderek, bu çeteyi ve planlarını deşifre eden CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu da aynı şeyleri söylemedi mi? Söyledi.

Altılı masadaki diğer partiler de Tayyip'in seçimle gitmemek için her türlü oyunu yapabilecek hazırlıkları olduğu konusunda hemfikir.

Kısacası, AKP-MHP çetesi halkın sokağa çıkmaması için açık tehditleri var. Yani Halka "sokağa çıkmayın! Çıkarsanız sizin için fena olur! " diyor.

Peki, altılı masada yer alan partiler de "aman sokağa çıkmayalım, provokasyona gelmeyelim." dediklerinde SADAT gibi çetelerin ve korku rüzgarı estirmek isteyen Erdoğan'ın amacına hizmet etmiş olmuyorlar mı? Biri, "sokağa çıkarsanız, sizi fena yaparım." diyor. Diğeri de "aman sokağa çıkmayalım, provokasyona gelmeyelim" diyor.

Sonuçta; her iki taraf da halka sokağa çıkmayın diyor. Bu durum da aradaki fark nedir?

Bence arada fazla bir fark yok! Seçimlerin hiçbir güvencesi yok. Daha şimdiden Bahçeli, "seçim sandıklarını koruma yetkisi devletin polisine, jandarmasına, hakimlerine, savcılarına aittir" diyor.

Bu ne demektir?  "Seçim sandıklarını ancak biz koruruz. Bizim dışımız da kimseye tahammül etmeyiz." Gerçek bu iken, muhalefet, AKP çetesinin seçimlerde saklamadığı zorbalığına karşı ne yapacak? Bu sorunun cevabı yok. Sadece "az kaldı, gidecekler" gibisinden dereyi görmeden paça sıvama var.

Eğer tüm muhalefet, Muharrem İnce'nin 2017 seçimlerinde olduğu gibi "Adam kazandı" satılmışlığını yeniden yaşamak istemiyorsa, AKP çetesinin seçimler öncesi yaptığı tüm hazırlıklarını (saldırılarını) göğüsleyecek hazırlıkları yapmak zorunda. Yoksa, kavşaktaki son çıkış şansı da yok olacak...