THY’den AKP indirimi

AKP’nin Avrupa’daki kolu olan UID (Uluslararası Demokratlar Birliği) üyelerine, Türk Hava Yolları’ndan büyük kıyak. Avrupa’da yaşayan Türkiye kökenliler, yaz aylarında fırlayan uçak biletlerine kişi başı neredeyse 700 Euro öderken THY, AKP’li olanlara yüzde 10 indirim hakkı tanıdı. 10 kilo de ekstra bagaj bedava olacak. Bilet iptali ve değişimi olursa, o da cüzi para karşılığı yapılacak. Tek şart, AKP’nin Avrupa ve Almanya kolu olan UID üyesi olmak.

ERDOĞAN’IN AVRUPA KOLU

Başkanlığını Kenan Hasan Aslan’ın yaptığı örgüt, sık sık Erdoğan’la görüşüyor ve Almanya ile Avrupa ülkelerinde AKP propagandası yapıyor. Erdoğan’ın mitinglerini düzenliyor. Ayrıca her seçim çalışmalarında, sandığa seçmen taşıyor ve Türkiye’deki gibi kapı kapı dolaşıp oy istiyorlar. Alman Anayasayı Koruma Teşkilatı’nın gözetiminde olan örgüt, bir anlamda „tehlike potansiyeli olan bir yapı“ olarak tanımlanıyor.

„İMZALADIK, ŞU AN YÜRÜRLÜKTE“

İşte bu örgüt (UID), 1 Mayıs 2024 itibariyle Türk Hava Yolları ile bir sözleşme imzaladı. Sözleşmenin imzalandığı, UID Genel Başkan Yardımcısı Esma Koç Ağca tarafından örgüt birimlerine ve üyelerine gönderildi. Yazıda, „UID Ekonomi birimi tarafından gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde, daha önce duyurduğumuz gibi, UID ile Türk Hava Yolları (THY) sözleşmesi imzalanmış olup 01.05.2024 tarihi itibariyle yürürlüğe girmiştir“ denildi.

AKP’nin yurt dışı örgütü, iş birliği ile gelen indirim anlaşmasını şu şekilde duyurdu:

CrowdStrike: Kesintiden etkilenen cihazların önemli kısmı normale döndü CrowdStrike: Kesintiden etkilenen cihazların önemli kısmı normale döndü

EKSTRA BAGAJ, FARKLI İNDİRİMLER

Sosyal medya ve diğer yollarla üyelere gönderilen bildirimde şöyle devam ediliyor:

„UID üyelerine Türk Hava Yolları (THY) uçak biletlerinde özel indirimler sunulacaktır. Bu yeni düzenleme kapsamında yeni üyeler kazanmak için büyük bir fırsat. Uçak biletleri sınıflandırılmasına göre farklı indirimler uygulanacak olup, ayrıca tüm biletlere 10 kg daha fazla bagaj hakkı tanınacaktır. Değişiklik ve iptal ücretleri en cüzi seviyede olacaktır.

Bilet rezervasyonları için e-mail adresimize uçak bilgileriniz ile beraber UID ÜYELİK NUMARANIZI göndermenizi rica ediyoruz.“

KAMPANYAYA START VERDİLER

Ayrıca, UID tarafından THY’nin indirim kampanyasının reklamlarına da başlandı. Bazı acenteler bunu hemen dolaşıma koydu. „THY’den UID üyelerine Corporate Club Avantajları“ başlıklı tanıtımda, şöyle denildi:

-        Biletlerde net ücrete yüzde 2-10 arası indirim. (Alınan bilet türüne göre)

-        Her bilete bedava ekstra 10 kg yük hakkı.

-        İndirimli, bilet tarih değişikliği ve iptal ücretleri