Türkiye, EURO 2024'ün son 16 turunda Avusturya ile karşı karşıya geliyor. Ancak maç, canlı olarak ARD, ZDF ya da RTL gibi ücretsiz TV kanallarında yayınlanmayacak.

Bu, EURO 2024'ün son 16 turunun son maçı: 2 Temmuz Salı günü, TSİ ile 22:00, Almanya saati ile 21:00'de, 40 bin kişilik Leipzig Red Bull Arena'da oynanacak ve çeyrek finale kalan 8 takım belirlenmiş olacak.

Türkiye ile Avusturya arasındaki maç Salı günü ücretsiz TV'de canlı olarak izlenemeyecek. Bunun yerine MagentaTV, maçı özel olarak yayınlayacak ve karşılaşmayı canlı izleyebilmek için oradan bir abonelik almanız gerekecek.

Dünyada internet krizi: Bankalar, havayolları ve medyada panik Dünyada internet krizi: Bankalar, havayolları ve medyada panik

Peki, Türkiye - Avusturya Maçı Neden Canlı Yayınlanmayacak?

MagentaTV, EURO 2024'ten beş maçı özel olarak yayınlama hakkını elde etti. Bu maçlardan dördü grup aşamasında yayınlandı ve bir son 16 turu maçı da bu özel paketin içinde yer alıyor.

Telekom'un ücretli TV kanalı, son 16 turundaki eşleşmeler belli olduktan sonra hangi maçı sadece MagentaTV'de canlı olarak yayınlayacağını seçme hakkına sahipti. Ve Türkiye ile Avusturya arasındaki maçı seçtiler.

Yani, burada Türkleri mağdur eden ARD, ZDF ya da RTL değil, şifreli olarak yayınlamak için, ekstra olarak Türkiye - Avusturya maçını seçen ve Türkleri aboneliğe zorlayan Alman Telekom şirketidir.