CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu belediye başkanları ile yaptığı toplantıda "Bizim parti içinde konuştuğumuz şeylerin bir kısmı tabi ki aramızda kalmalıdır. Ama köşe yazarları üzerinden parti içi meseleler tartıştırılıyor. Ben kimin nereden ne kadar maaş aldığını iyi biliyorum" ifadelerini kullanmıştı.

Kamuoyunda ve muhalif medya mensupları arasında yoğun tartışmalara yol açan bu iddialar sonrası Cumhuriyet Gazetesi yazarı Murat Ağırel'e konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Odatv'nin CHP'den para alan gazeteciler haberi konusunda, "Odatv’nin geliri nereden onu sorun? Odatv’den Barışlar niye ayrıldı. Müyesser Yıldız niye ayrıldı. Ben de biliyorum siz de biliyorsunuz. Eskiden Odatv’yi izlerdim bakardım yaklaşık 6 aydır siteyi bile açmıyorum. Çünkü güvenmiyorum yani güvenmiyorum" ifadelerini kullandı.

Bahar Bektaş'ın 'Sürgün asla sona ermez' filmi gösterimde Bahar Bektaş'ın 'Sürgün asla sona ermez' filmi gösterimde

Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Gazetesi yazarlarına karşı böyle bir söyleme giremeyeceğini belirterek şunları söyledi:

“Sizler yazılarınızla kaleminizle bu ülkenin aydınlık yüzlerisiniz. Bizim size bir şey söylemeye hakkımız yok. Siz yazarsınız eleştirirsiniz. Biz sizin yazılarınızı eleştirilerinizi büyük bir dikkatle okuruz. Varsa bir eksiklik yanlışlık varsa açarız telefonu deriz ki ‘Ya Murat Bey böyle yazmışsınız ama şu yönü de var’ deriz. Size en azından kendi düşüncemizi aktarırız. Yoksa benim sadece size değil Cumhuriyet yazarlarının tamamına saygım var. Kale gibi gazete orası böyle bakmanızı isterim.''