Zeynep Bastık ve Edis'le 3 konserlik bir anlaşma yaptıklarını, 3 tane de konser afişi bastırdıklarını söyleyen Streetlife yetkilileri; iki şarkıcının teknik konuları gerekçe göstererek ve yeni tarih de vermeyerek konserlerini iptal ettiklerini belirtmişti.

Edis ve Zeynep Bastık adına yapılan yazılı açıklamada ise, iptal gerekçesinin şirketten kaynaklandığı belirtilerek Streetlife iddiasının gerçek dışı olduğu açıklandı.

Streetlife yetkililerinin iddiasına göre; firma sahibi ve yetkililer, iki şarkıcıya ulaşmaya çalıştı, ancak Bastık ve Edis ne telefonlarını açtı, ne de e-maillere geri dönüş yaptı. İki sanatçıya hiçbir şekilde ulaşılamayınca firma, ihtarname çekti. Ancak Edis ve babası bu ihtarnameleri de teslim almadı. Öte yandan şirket avukatları İstanbul'a geldi ancak yine de kimseye ulaşılamadı.

Avrupa'nın en büyük organizasyon şirketlerinden biri olan Streetlife, 2022 yılında Stuttgard, Berlin ve Düsseldorf'ta konser vermeleri için iki Türk sanatçıyla anlaşma imzaladı. Zeynep Bastık ve Edis'e bu iş karşılığında 200'er bin Euro ödeme yapılması kararlaştırıldı.

İddiaya göre şirket anlaşmaya güvenerek Almanya'nın üç şehrinde konser alanı bulup kiralama ücreti ödedi. İki sanatçı ve ekibi için uçak biletleri alındı, vize ücretleri karşılandı. Ancak iki yakın arkadaş olan Edis ile Zeynep Bastık konserlere katılmayacaklarını belirtti.

Avrupa Parlamentosu seçimleri Türkiye-AB ilişkilerini nasıl etkiler? Avrupa Parlamentosu seçimleri Türkiye-AB ilişkilerini nasıl etkiler?

Edis ve Zeynep Bastık adına yapılan açıklamadaki şu ifadeler ise dikkat çekti:

"Haber içeriklerinde iddia edilen hususlar, gerçeklikten uzak, kötü niyetli ve tamamen asılsızdır. Çıkan haberlerde yer alan rakamlar gerçeği yansıtmamakta olup, böyle bir bedelin tarafımıza ödenmediği gibi, her konser sözleşmesinde olduğu üzere yapılan ön ödemeler konser öncesi avans ödemesi niteliğinde cüzzi bir rakama karşılık geldiğinden, Streetlife şirketinin konserleri iptal etmesinden kaynaklı olarak sözleşmeye uygun bir şekilde irad kaydedilmiştir."

EDİS ve ZEYNEP BASTIK HAKKINDAKİ İDDİALARLA İLGİLİ AÇIKLAMA:

"Bugünlerde bazı basın yayın organlarında sanatçı Edis Görgülü ve Zeynep Bastık hakkında asılsız ve gerçek dışı iddialar ve haberler yer almaktadır. Bu iddialara konu haberlerin, kişilik haklarımıza zarar vermek, itibarımız zedelemek ve tarafımızı yıpratmak amacıyla yapılmış olduğu açıkça ortadadır.

Streetlife isimli şirket ile Avrupa’nın farklı şehirlerinde ve farklı günlerde yapılacak konserlerle ilgili sözleşmeler imzalanmıştır. Ancak, sözleşmelere göre yapılması kararlaştırılan konserler Streetlife şirketi’nin isteği ve yine bu şirket yetkilileri tarafından gönderilen e-maillere istinaden bir takım haksız bahane ve gerekçelere dayalı olarak 3 defa iptal edilmiştir.

Streetlife şirketi tarafından yapılan konser iptalleri ile ilgili tarafımızın herhangi bir kusuru mevcut olmayıp, konser iptal talepleri tamamen Streetlife şirketi’nin iradesi ve sorumluluğunda gerçekleştirilmiştir.

Yapılamayan bu konserlerden ötürü hem tarafımız hem de Avrupa’da yaşayan dinleyicilerimiz büyük mağduriyetler yaşamış olup, bu durum konserlere katılabilmek amacıyla bilet alan ve sonrasında bilet iptali ile karşılaşan dinleyicilerimiz nezdindeki güven duygusunun kırılmasına sebebiyet vermiş ve dinleyicilerimiz ile toplum nezdindeki imajımızı ve itibarımızı zedelemiştir.

Haber içeriklerinde iddia edilen hususlar, gerçeklikten uzak, kötü niyetli ve tamamen asılsızdır. Çıkan haberlerde yer alan rakamlar gerçeği yansıtmamakta olup, böyle bir bedelin tarafımıza ödenmediği gibi, her konser sözleşmesinde olduğu üzere yapılan ön ödemeler konser öncesi avans ödemesi niteliğinde cüzzi bir rakama karşılık geldiğinden, Streetlife şirketinin konserleri iptal etmesinden kaynaklı olarak sözleşmeye uygun bir şekilde irad kaydedilmiştir.

Söz konusu iddialar, özel hayatımıza ve onurumuza yapılan haksız saldırılardır. Haberlerde yer alan iddialar asılsız olup, söz konusu bu haberler bizim mağduriyetimize sebebiyet vermektedir.

Kamuoyuna saygıyla arz olunur."