Hamburg Anatolia Tiyatro grubu, uzunca bir süredir üzerinde emek vererek, titiz bir şekilde hazırlandıkları, Ali İlhan Sayın'ın tarafından kaleme alınan„ “Arızalı Beyinler” oyununu seyircinin beğenisine sunacaklar. Tiyatro ekibi, sosyal içerikli yeni oyunlari ile seyircileri hem düşündürecek hem de keyifli anlar yaşatacak .

İKİ PERDELİK SOSYAL YARAYA PARMAK BASAN TİYATRO OYUNU

Tiyatronun yönetmeni Ahmet Çavunmirza sahnelenecek oyunla ilgili, „Dünyada kadına yönelik şiddet günbegün artıyor. Peki, her gün sokağımızda, iş yerimizde, televizyon  ekranında, gazete manşetlerinde duyup gördüğümüz, kadına şiddet, taciz, tecavüz haberlerinin yerini, “Erkeklere şiddet bitmiyor!”, “Geç vakitte sokağa çıkan erkeğe taciz”, “yine bir erkek cinayete kurban gitti” haberleri alsaydı ne yapardınız?

Güçlünün erkek değil kadın olduğunu, sokakta laf atanın, dayak atanın, kaçıranın, küfredenin hep kadın olduğunu varsayan ve "acaba her şey tersine olsaydı nasıl olurdu?" sorusuna verilen cevabın mizahi karşılığıdır “Arızalı Beyinler” oyunu.

İki perdelik “Arızalı Beyinler” adlı oyunda, 1. perde erkek egemen sistemini sahneye yansıtırken; 2.perde ise, “kadın egemen olsaydı insanlar için dünya nasıl bir yer olurdu?” sorusunun karşılığını arıyor.  Çavunmirza, "Yeni oyunumuza Hamburg ve çevresinda tiyatroya gönül vermiş, bugüne kadar bizleri bu yolda yanlız bırakmayan tüm tiyatro dostlarını bekliyoruz" dedi.

CHP Hamburg'dan dayanışma yemeği ve seçim değerlendirmesi CHP Hamburg'dan dayanışma yemeği ve seçim değerlendirmesi

20 ve 21 Mayıs'ta (Cumartesi ve Pazar günü ) beklenen oyun Schanzenstrasse 105, 20357  Hamburg adresinde (Sternschanze S Bahnof yakını)  tiyatroseverlerle buluşacak.