Tarkan, Twitter'dan paylaşımı ile Akbelen Ormanı'ndaki ağaçların kesilmesine karşı çıkan köylülere destek verdi.

Akbelen'deki jandarmanın coplu ve gazlı saldırısına karşı direnen köylülerin "Ağaçlarımız kesiliyor. Biz nereye gideceğiz? Yardım edin dostlar!" Sesimizi duyun.. çağrısına sanatçı Tarkan'dan destek geldi.

Sanatçı Tarkan, "Doğayı rahat bırakın artık. Doğasına sahip çıkmaya çalışan bu güzel insanları da üzmeyin" dedi.

Tarkan, sosyal medya paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Her yer Lützerath, her yer Direniş" "Her yer Lützerath, her yer Direniş"

"İklim krizi her gün daha şiddetlenirken, bize kırmızı alarmlar verirken, dünya her gün daha yaşanmaz bir yere dönüşürken rant için ormanlar kesilmeye devam ediliyor. Aklım almıyor. Ne için? Para için. Doyun artık. Doğayı rahat bırakın artık. Doğasına sahip çıkmaya çalışan bu güzel insanları da üzmeyin, mağdur etmeyin, duyun artık. #AkbeleneDokunma #DoğayaDokunma..." 

Tarkan'ın Doğa Derneği'nin ACİL DURUM başlıklı çağrısını etiketlemesi dikkat çekti.

ACİL DURUM: Akbelen Ormanı Kesiliyor! Muğla Milas’taki Akbelen Ormanı, kömür madeni için kesilmeye başladı. İkizköylüler iki senedir ormanı korumak için nöbet tutuluyor, davalar açılıyor. Bugün sabah saatlerinde ormanın ana girişleri Jandarma ekiplerince kapatıldı. Limak Holding ve İÇTAŞ ortaklığındaki YK Enerji tarafından ormanda katliam başlatıldı. Akbelen Ormanı için - Bu katliamı duyuralım: #AkbeleneDokunma - İmkanımız varsa İkizköy’e desteğe gidelim - Resmi kurumları arayalım ve CİMER’den şikayet edelim - İmza kampanyasını imzalayalım https://change.org/ikizkoydireniyor… Akbelen Ormanı’ndaki kesim hemen durdurulmalı, maden projesi iptal edilmeli! Gelişmeleri Takip için;

@ikizkoydireniyo

NE OLMUŞTU?

Muğla Milas'ta kesime karşı çıkan köylülere Jandarma biber gazlı müdahalede bulunurken çok sayıda kişi gözaltına alındı, Aralarında 62 yaşındaki köylü bir kadının da bulunduğu 4 kişi yaralandı.