Malatya’da araç olarak kullandığı 3 metre uzunluğundaki sopasıyla gün boyu sokaklarda dolaşan ve halk arasında 'Mersedes Kadir' olarak bilinen Fatih Kaydı 2020 yılında solunum yetmezliğine bağlı kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Mersedes Kadir’in ölümü üzüntüyle karşılanırken, bu renkli kişiliği beyaz perdeye taşımak için sinema yapımcıları da harekete geçti.

THY, AKP'nin yurt dışı kolu UID ile iş birliği kulübü kurdu THY, AKP'nin yurt dışı kolu UID ile iş birliği kulübü kurdu

Sevilen birçok film ve dizilerde yönetmen ve senaristlik yapan Serdar Akar, 'Mersedes Kadir'in renkli hayatını sinemaya taşımak için Malatya'ya geldi. Filmin çekileceği mekanları belirlemek üzere incelemelerde bulunan Yönetmen Akar, daha sonra basın mensupları ile bir araya gelerek çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Malatyanın Mersedes Kadiri sinema filmi olacak

Kentteki bir otelde gerçekleşen tanıtım toplantısında film hakkında bilgi veren Yönetmen Serdar Akar, Mersedes Kadir'in hayatı üzerinden Malatya'nın önemli değer ve mekanlarının da tanıtımının yapılacağını, 15 Ağustos itibariyle çekimlere başlamayı planladıklarını, renkli kişiliği ve uğurlu bir karakteri ile Fatih Kaydı'nın hayatını beyaz perdeye taşıyacaklarını söyledi. Mersedes Kadir'in Malatya ile bütünleşmiş ve topluma mal olmuş bir karakter olduğunu belirten Akar, 6 Şubat depremi sonrası Malatya’da böylesine bir filmi çekmenin zorluklarına değindi. (DHA)