Medine DURMANN

Sosyalist Kadınlar Birliği ( SKB) tarafından geleneksel olarak düzenlenen Bahar Kampı bu yıl 19-21 Nisan’da sseldorf yakınındaki Weeze kasabasında gerçekleşecek

2010 yılından bu yana Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde iki yılda bir düzenlenen kamplarda göçmenlik koşullarında yaşanan zorluklara dikkat çekilerek, kadınların mücadeledeki birlik ve beraberliğine önem veriliyor.

Bahar kampı ile ilgili kısa bir açıklamada bulunan SKB sözcüsü Figen Güneş, 19 Nisan Cuma günü saat 16.00 da başlayacak kampın Pazar günü saat 14.00 de sona ereceğini belirtti.

Figen Güneş, "Avrupa’nın farklı ülkelerine dağılmış göçmen kökenli kadınlar olarak belli aralıklarla bir araya geliyoruz. Bu kamplarda içinde yaşadığımız ülkelerdeki kadınların durumu, devletlerin kadın politikalarını konuşuyor, aynı zamanda SKB özelinde genel olarak kadın mücadelesi ve görevlerimiz konusunda fikir alışverişinde bulunuyoruz." dedi.

,

Gazeteci-Yazar Merdan Yanardağ Almanya’ya geliyor Gazeteci-Yazar Merdan Yanardağ Almanya’ya geliyor

 YAPAY ZEKA VE KADIN  EMEĞİNİN GELECEĞİ KONUŞULACAK

Bahar Kampı'nda açılış konuşması sonrası sosyalist kadınların mücadelesinden kesitler sunan bir sinevizyon gösterimi yapılacağı, daha sonra ise Türkiye/ Kürdistan, Dünya ve Avrupa'da kadın hareketinin durumu ve kadınlara düşen görevler ile ilgili çeşitli ülkelerden gelen kadın delegelerin sunum yapacağı öğrenildi.

Bu yıl kampta üç ana gündemimiz var diyen Güneş, yapay zeka üzerinden kadın cinsiyetçiliği ve kadın emeğinin geleceği ile kadın ve ekoloji mücadelesi konusunda konuşmalar gerçekleşeceğini açıkladı.