Hollanda'ya gelen mülteciler Almanya'ya geri gönderilecek Hollanda'ya gelen mülteciler Almanya'ya geri gönderilecek

Perinçek'ten Bahçeli'ye destek açıklaması sonrası, Türkiye'de 2003 yılında kurulan ve başını MHP lideri Devlet Bahçeli ile İşçi Partisi (şimdiki adı Vatan Partisi) lideri Doğu Perinçek'in çektiği Kızıl Elma Koalisyonu yeniden mi hortluyor? soruları gündeme geldi.

70'li yıllardan bu yana her dönem gündeme dair siyasi açıklamaları, gel- gitleri ve çelişkili değerlendirmeleri ile dikkat çeken, bir gün önce karşı çıktığına ertesi günü sahip çıkan, hatta 'derin devletin adamı' suçlamaları ile tanınan Vatan Partisi lideri Doğu Perinçek'ten MHP lideri Devlet Bahçeli'ye destek geldi.

Perinçek, "Sinan Ateş meselesinin hedefi AKP- CHP ittifakı kurdurmak" dedi. Ulusal Kanal'da konuşan Perinçek'in ifadeleri yeni bir Kızıl Elma Koalisyonu mu yolda? sorularını gündeme taşıdı. 

Bahçeli'ye destek veren Perinçek'in açıklaması şu şekilde:

"Sinan Ateş olayı çok açık. Suikastin araştırılması yok. Burada doğrudan doğruya MHP'yi yalnızlaştırma, mahkum etme ve AKP ile MHP'nin arasını açma ve AKP'yi CHP'nin ortağı yapmaya yönelik bir planın parçası."

Devlet Bahçeli ne demişti?

"Maşa kullanıp sütre gerisine saklananların hepsini takip ediyoruz. Olan biten tüm kanundışı irtibat ve ilişki ağlarının farkındayız. Birkaç emniyet müdürünün açığa alınmasıyla geçiştirilemeyecek bir komplo devrededir. Nitekim hedef Milliyetçi Hareket Partisi, AK Parti, Cumhur İttifakı ve son tahlilde Türkiye'dir. 17-25 emniyet ve yargı ortaklığı darbe girişiminin tekrarını planlayanlara boyun eğersek boyumuz devrilsin göz yumarsak gözümüz çıksın".