Ödüllü yönetmen İlker Çatak'ın "Son Mektuplar" adlı sinema filminin çekimleri için Türkçe konuşan figüran oyuncular aranıyor.

Yönetmenliğini İlker Çatak'ın yaptığı, yapımını ise if... productions ve Fransız-Alman ortak kanalı ARTE ile Alman kamu kanalı ZDF'in üstlendiği "Son Mektuplar" adlı sinema filmi için Türkçe konuşan figüran oyuncular aranıyor.

İşte o duyuru :

En iyi yabancı dalında Oscar finalisti yönetmen İlker Çatak'ın "Son Mektuplar" adlı sinema  filmi çekimleri için her yaş grubundan Güney Avrupa görünümüne sahip veya Türkçe konuşabilen figüranlar aranıyor.

Türkçe bilenler küçük diyaloglu rol alabilirler.

Çekimler 4 Haziran ile 1 Temmuz 2024 tarihleri arasında Hamburg'da gerçekleşecektir.

İlgilenecekler ücretsiz ve bağlayıcı olmayan şekilde aşağıdaki bağlantıdan veya duyurudaki  QR kodu tarayarak kayıt olabilirler.

Başvuru için linke tıklayın:  https://castingagentur-weiss.de/bewerbung  

 FİMİN KONUSU: GEÇİM SIKINTISI VE ZORLU YAŞAM MÜCADELESİ

Başarılı bir sanatçı çifti olan Derya ve Aziz, tanınmış olmanın keyfiyeti ve avantajını yaşarken bir gecede işten çıkarılmaları dolaysıyla hayat standartlarını ve geçim kaynaklarını kaybederler. Bu sebepten dolayı idealleri ile hayat mücadelesi arasında denge kurmak, evlilikleri için aşılması zor bir engel haline gelir. Devamı filmde...

YÖNETMEN İLKER ÇATAK KİMDİR?

1984’te Berlin’de doğan Çatak liseyi İstanbul’da tamamladı, ardından Berlin’de film ve film yönetmenliği eğitimi aldıktan sonra Hamburg Medya Okulu’nda film yönetmenliği alanında yüksek lisans yaptı.

ALTIN ÖĞRENCİ OSCAR'I KAZANDI

 2015 yılında Hamburg Medya Okulu’nda öğrenciyken mezuniyet projesi olarak çektiği "Sadakat" adlı filmi ile "En İyi Yabancı Film" kategorisinde "Altın Öğrenci Oscarı"nı kazanan Çatak, Öğretmenler Odası filmi ile bu kez ana kategorilerde Oscar’a aday gösterilen ilk Türkiye kökenli yönetmen olarak yer alıyor.

2023 ALMAN FİLM ÖDÜLÜ SAHİBİ

Kısa filmlerinin ardından üç uzun metrajlı filmi olan Çatak‘ın "Öğretmenler Odası” dördüncü filmi. Prömiyerini geçen yıl iki ödül kazandığı Berlin Film Festivali Berlinale’nin Panorama Bölümü’nde yapan film, "En İyi Film" dalında 2023 Alman Film Ödülü’nü de kazandı.

Almanya: Hükümet partileri arasında emeklilik tartışması Almanya: Hükümet partileri arasında emeklilik tartışması