Mehmet TANLI

Kuzey Ren Vesfalya Eyaletinde çalışmalarını sürdüren partiler ve inançlar üstü bir dernek olan Fikir Atölyesi'nin (FAD) düzenlediği etkinlik 11 Şubat Pazar günü saat 12.00 de başlayacak. Mizah etkinliğine giriş ücretsiz olacaktır.

MİZAH TÜM BASKILARA RAĞMEN TARİH BOYUNCA VARLIĞINI SÜRDÜRDÜ

İnsan, sosyal bir yaratık olarak tarihler ve yaşamı boyunca hep gülme ihtiyacı içerisinde olmuştur. İnsanın mizacında var olan gülme, bazen ruhen rahatlamak, bazen sosyalleşmek bazen de kötü düzene tepki göstermek amacıyla karşımıza çıkar. İnsanın bu ihtiyacı da mizah sanatını doğurmuştur. Mizah, tüm baskılara engellere rağmen tarih boyunca hep varlığını sürdürmüş; yaşanılan dönemin sosyal, siyasal, ekonomik ve kültürel yapısıyla paralel olarak gelişmiştir.

CUMHURİYET YAZARI ERDİNÇ UTKU'NUN ALTI KİTABI VAR

Panelin konuğu Erdinç Utku'nun yazdığı altı kitabı bulunuyor. Utku, günümüzün mizah yazarlarından olup‚ ‘‘Yüksek Yerilim Hattı‘‘ adlı köşesini son üç yıldır Cumhuriyet gazetesinin Cumartesi ekinde sürdürüyor.

Sahte evrak çetesine baskın: Üç eyalette gözaltı Sahte evrak çetesine baskın: Üç eyalette gözaltı

HALK TV PROGRAMCISI BARIŞ TERKOĞLU İLE HÜSNÜ MAHALLİ GELİYOR

Fikir Atölyesinin bir sonraki etkinliklerinde 3 Mart‘ta Aşık Veysel‘i anacak. Bu dinletide ünlü Alevi Ozan Dertli Divani de sahne alacak. 20 ve 21 Nisan'da ise tanınmış gazeteci- yazarlar Hüsnü Mahalli ile Barış Terkoğlu'nun Köln ve Oberhausen kentlerindeki AKM'de katılacakları iki panel planmış bulunuyor.