Fransa'nın Nice kentindeki Cote d'Azur Üniversitesi'nde öğretim üyesi olan Sosyolog Selek'in ismi, üniversitenin eğitim fakültesi kampüsüne verildi. 

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Selek, "Öğretim üyesi olduğum Cote d'Azur Üniversitesinin Eğitim Fakültesi kampüsüne adım verilecek. Onur duydum. Çektiğim-iz tüm acıları azaltmasa da anlamlı..." ifadelerini kullandı.

Pınar Selek kimdir? 

Mimar Sinan Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nden mezun olan Selek, aynı üniversitede yüksek lisans yaptı. Fransa'nın Lyon kentindeki Ecole Normale Superieure'den fahri doktora alan Selek, Strazburg Üniversitesi'nden siyaset bilimi doktoru unvanı aldı.

Avrupa Ligi ve Avrupa Kupası Kura Çekimleri Belli Oldu Avrupa Ligi ve Avrupa Kupası Kura Çekimleri Belli Oldu

1998'de "terör örgütü propagandası yapmak" suçlamasıyla tutuklanan Selek, Mısır Çarşısı Davası'nda yargılandı. Pınar Selek, bu davadan dört kere beraat etti. Yargıtay, beraat kararının bozulmasını ve hapis cezasının onanmasını talep etti.

17 Ocak 2023 günü Yargıtay Ceza Genel Kurulu beraat kararının bozulması ile ilgili gerekçeli kararını İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderdi. Mahkeme de Pınar Selek’e ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmesi gerektiğine ilişkin kararı doğrultusunda Selek hakkında tutuklama ve kırmızı bülten çıkartılmasına karar verdi.