Emine SONUGÜR / HAMBURG

Hamburg'da yıllardır başarılı çalışmalar yapan Tiyatro Anatolia Hamburg "Hasbonkör" adlı iki perdelik yeni oyunu, 18,19 ve 20 Mayıs 2024 tarihlerinde seyircinin eleştirisine sunuyor.

İki perdelik oyun

Ali İlhansayın yazdığı ve Ahmet Çavunmirza'nın yönettiği "Hasbonkör" oyunun ilk bölümünde yaşlı bir babanın ve genç bir kızın bulunduğu bir ailede yaşanan inişli ve çıkışlı yaşantı dile getiriliyor. Oyunun ikinci bölümü daha eğlenceli ve Türkiye, Almanya, pahalılık, halkın alım gücünün zayıfladığı, ekonomi, politikacıların yaptığı siyaset özellikle koltuk kavgası ve vatandaşların oylarına nasıl sahip olunur gibi güncel konular ele alınıyor.

Büfede yangın: Üç kişi öldü, ikisi ağır 16 kişi yaralandı Büfede yangın: Üç kişi öldü, ikisi ağır 16 kişi yaralandı

Çalışmalara hız verdiler

Aylardır çalışmalar yapan ekip, çalışmalara daha da hız vermiş bulunuyor. Konu ile ilgili yönetmen Ahmet Çavunmirza, "Muhteşem bir ekip çalışması aylardır sürdürüyoruz ve oyun yaklaştığı için daha da fazla çalışıyoruz. Oyunda herkes kendine göre bir mesaj bulacağına inanıyorum. Tüm tiyatroseverlerin oyunumuzu izleyebilmeleri için oyunu üç gün arka arkaya sahneleyeceğiz. Tabii ki tiyatroseverleri bekliyoruz ve eleştirilerine açığız" dedi.

Geniş bir kadro

Ali İlhansayın yazdığı ve Ahmet Çavunmirza'nın yönettiği "Hasbonkör" adlı iki perdelik oyun, izleyicelere hem kahkahalar attıracak hem de düşündürecek. Hüsniye Karkın  Cansu İpek, Rojbiya Karasu, Aylin Kılıçlı,  Cahit Balat, Hakan Gök, Erkan Acar, Ahmet Çavunmirza, Ender Döndü'nün oynadığı, Ali Akdemir, Fatih Çığ, Ender Can, Zuhal Gümüş'ün de desteklediği oyun 18,19 ve 20 Mayıs 2024 tarihlerinde sahnelenecek. Schule Altonaer Strasse, Schanzen Strasse 105,  20357 Hamburg adresinde gerçekleşecek olan tiyatro etkinliği ile ilgili geniş bilgi ve bilet için  0173-621 95 34 - 0162-947 54 74  numaralı telefonlara başvurabilirsiniz.