Emine SONUGÜR / HAMBURG

Hamburg'da Tiyatro Asmin tarafından sahnelenen Nurcan Keskin'in yönettiği komedi ağırlıklı "Yumuşak Koca" adlı oyun tiyatroseverleri hem güldürdü hem de düşündürdü.

CHP Almanya Federasyonu’nda yeni başkan Özgür Uçma CHP Almanya Federasyonu’nda yeni başkan Özgür Uçma

Salon doldu

Stadtteilschule Altonaer Straße Okulu salonunda sergilenen oyunu izlemek için gelen yoğun bir katılım oldu ve salon doldu. Can Yılmaz'ın yazdığı iki perdelık oyunu Nurcan Keskin yönetti. Hayatın içinden, her kapalı kapının ardında yaşanılan kadın-erkek ilişkilerinin sahneye taşındığı oyun hem güldürdü hem de düşündürdü. Muhteşem bir performans gösteren oyuncular, oyunun sonunda izleyeciler tarafından uzun süre alkışlandı.

İlk kez farklı

Tiyatro Asmin ilk kez alışılagelmişin dışında oyunun yazarı ve yönetmenini değiştirdi. "Ferman Karayiğit’e kayyum atadık" diyen oyuncular, başarılı bir oyun sergiledi. Kasım Palabıyık, Sevgi Polat, Serpil Yıldız, Nurten İsmail, Simge Akgül ve Nurcan Keskin'in rol aldığı oyun tiyatroseverlerden tam not aldı.

Oyunun bugün 7 Nisan 2024 saat 16.00'da Stadtteilschule, Altonaer Straße 38, 20357 Hamburg adresinde tekrar sahneleneceği duyuruldu.