Hamburg'da ikinci kez izinli radikal İslamcı gösteri Hamburg'da ikinci kez izinli radikal İslamcı gösteri

Süleyman Deveci’nin moderatörlüğünde gerçekleşecek olan buluşmada, katılımcı yazarlar neden yazarlıkla uğraştıklarını, neden yazdıklarını ele alacaklar. 

Son iki yılda birçok etkinlikler yaptıklarını belirten Edebiyaçılar Grubu kurucularından Süleyman Deveci, yeni edebiyatsever yüzlerle karşılaşmanın kendilerini sevindirdiklerini belirterek, "edebiyatla mutlu olmayan insan hiçbir şeyle mutlu olmaz" dedi. Deveci, bugüne kadar onca etkinliğe rağmen yeteri kadar yazarlık dünyalarını kamuoyuna anlatamadıklarını, bu buluşma sayesinde ziyaretçilerin edebiyata doyacaklarını söyledi. 

Deveci'nin yazılı açıklamasındaki, "Biz grup üyeleri olarak her birimiz nihayetinde kendi bireysel yazın çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu gibi etkinliklerle çok az bir miktar da olsa yazarlık dünyamızdan parçacıkları kamuoyu ile paylaşabiliyoruz. Bu türden faaliyetler ayrı bir motivasyon ve enerji veriyor. Bu buluşmaya gelenleri dolu dolu bir edebiyat ortamının beklediğini özellikle belirtmeliyim” ifadeleri dikkat çekti. 

II. Hamburg Edebiyatçılar Buluşması'nın 3 Haziran Cumartesi akşamı saat 18- 21.00 arasında Haus der Familie’de Sternschanze semtinde gerçekleşeceği belirtildi.