Mehmet TANLI / KÖLN

Yanardağ uyardı: "Ukrayna savaşı uzarsa Almanya hedef olabilir" Yanardağ uyardı: "Ukrayna savaşı uzarsa Almanya hedef olabilir"

Türkiye‘den Tele1 Televizyonu Genel Yayın Yönetmeni ve TV Programı yapımcısı Dr. Merdan Yanardağ, Oberhausen ve Köln‘de Fikir Atölyesi Derneği (FAD) tarafından düzenlenen iki konferans için Almanya’ya geliyor.

Oberhausen ve Köln AKM ler ev sahipliği yapacaklar

Merdan Yanardağ‘ın ilk konferansı 11 Mayıs Cumartesi günü Oberhausen‘de, Alevi Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek. ‘‘ 31 Mart yerel seçimlerinden sonra Türkiye‘nin yolu ve bağımsız-özgür medya ile dayanışma" konulu konferans, Rombacherstr. 17 , 46049 Oberhausen adresinde saat 13.00’de başlayacak.

İkinci Konferans ise Alpenrosenweg 6, 50769 Köln-Chorweiler adresindeki Köln Alevi Kültür Merkezinde saat 15.00 de gerçekleşecek.

Konferanslara bu iki kent ve çevrelerinden gelen, bu konulara ilgi duyanlar Merdan Yanardağ‘ ın yazdığı son üç kitabını edinme ve imzalatma şansı da bulacaklar.

Konferansı düzenleyen FAD Başkanı Orhan Göktan Yönetim Kurulu adına, "cesur gazeteci sayın Merdan Yanaradağ‘ın 11 ve 12 Mayıs 2024 tarihlerinde Oberhausen ve Köln‘de "31 Mart seçimlerinden sonra Türkiye‘nin yolu‘‘ konulu konferanslara duyarlı tüm kişileri ve demokrat kardeşlerimizi bekleriz‘‘ dedi.

Her iki etkinlikte ücretsiz olup isteyenler, gönüllü olarak  Tele1 e destek kampanyasına bağış vererek katılabilecek.