Quatremer, konuk olduğu LCI kanalında, İsrailli yetkililerin, Gazze halkını Kongo dahil farklı ülkelere göç ettirmek istemesini ele aldı.

İsrailli yetkililerin, Gazzelileri göç ettirmek istemesiyle ilgili Fransız gazeteci, "Bu kesinlikle çok ciddi çünkü İsrail'i dünyanın gözünde tamamen ve hatta sonsuza dek zayıflatıyor. Bu, Nazilerin 1933'te iktidara geldiğindeki projelerini hatırlatıyor. Naziler iktidara geldiğinde projeleri, Yahudileri yok etmek değildi, onların gitmelerini sağlamaktı." ifadesini kullandı.

Quatremer, Nazilerin, önce Yahudilerin mal varlıklarına el koyduğunu ardından kendi topraklarında yaşayan Yahudilerin tamamını Madagaskar'a sürme fikrini geliştirdiğini dile getirdi.

Paris'te binlerce kişi aşırı sağın yükselişini protesto etti Paris'te binlerce kişi aşırı sağın yükselişini protesto etti

Nazilerin, "Madagaskar" adını verdiği bu projeden vazgeçtikten sonra Yahudilere yönelik soykırım başlattığını anlatan Quatremer, İsrail'in, Filistinlileri zorla göç ettirdiği takdirde, "İsrail'i, Gazze'de soykırım işlemekle suçlayanları ve İsrail ile Nazileri bir tutanları haklı çıkaracağı" değerlendirmesinde bulundu.