Fatih ÇİMEN-DUİSBURG

Almanya'nın sağ popülist muhalefet partisi Almanya İçin Alternatif'in (AfD) önde gelen bazı isimlerinin, aşırı sağcı kişilerin de olduğu bir toplantıya katıldığının ortaya çıkmasının ardından, Essen, Hamburg, Köln, Frankurt, Berlin, Potsdam ve birçok şehirde on binlerce kişinin katılımı ile aşırı sağa karşı gösteri yürüyüşleri gerçekleştirildi.

Almanya: Scholz ve Baerbock Tahran’ı kınadı Almanya: Scholz ve Baerbock Tahran’ı kınadı

Yabancı düşmanlığına karşı on binler sokakta

Haftalardır nüfusun çoğunluğu yabancı düşmanlığına, nefrete karşı, demokrasi, hoşgörü ve çeşitlilik yönünde etkileyici gösteriler yapıldığı belirtilen TKS İş konseyi Başkanı Ali Güzel, Başkan yardımcısı Olaf Vopel, Axel Fischer, İş konseyi müdürü Sebastian Balzer basın açıklaması yaptı.

Şirket parti siyasetinin yapıldığı yer değildir

Thyssenkrupp Steel renkli ve çeşitliliğe sahip bir şirket olduğunu belirten TKS İş Konseyi başkanı Ali Güzel, ‘’Hamborn/Beeckerwerth lokasyonumuzda 60'tan fazla ülkeden insan çalışıyor. Haksızlığa karşı birlikte duruyoruz ve uluslararası dayanışmayı yaşıyoruz! Bir şirket parti siyasetinin yapıldığı bir yer olmadığı gibi, net tutum ve pozisyonların olmadığı bir alan da değildir.’’

Irkçılığa karşı bu mücadele cesaret verici

"Almaya’da haftalardır nüfusun büyük bir çoğunluğu yabancı düşmanlığına, nefrete karşı, demokrasi, hoşgörü ve çeşitlilik yönünde etkileyici bir mücadele veriyor" dedi.

Başkan Ali Güzel, ‘’Bu mücadele hergün daha da cesaret verici bir duruma geliyor. Şirket, parti siyasetinin yapıldığı bir yer olmadığı gibi, net tutum ve pozisyonların olmadığı bir alan da değildir. Ortak karar, nefrete, popülizme ve yabancı düşmanlığına karşı net bir duruş sergiliyor.

Avrupa'nın en büyük çelik lokasyonu, dünyanın her yerinden gelen insanların çeşitliliği ve bağlılığı olmadan düşünülemez. 60 ülkeden gelen işçilerle renkli, çeşitliliği olan bir şirketiz. Bu şirketin başarısına şimdi önemli bir katkılarda bulunuyorlar.. İşyerlerimiz uyum ve demokrasi mekanlarıdır. Sosyal ve ekolojik dönüşüm veya vasıflı işçi eksikliği gibi zorlukların üstesinden ancak birlikte gelebiliriz.

IG Metall sendikası ile birlikte güçlü bir sosyal piyasa ekonomisi ve nefret ve ajitasyonun olmadığı yaşanabilir işlerle iyimser bir geleceği şekillendiriyoruz’’ ifadesini kullandı.

Soldan sağa: İş konseyi Başkanı Ali Güzel, İş konseyi Başkan yardımcısı Olaf Vopel, Axel Fischer, İş konseyi Müdürü Sebastian Balzer.