Frankfurt'ta Merkez Tren İstasyonu'na 150 m. yakında bulunan Diyanet İşleri Türk İslam Birliği camii'ne, tüm tepkilere rağmen "Euro ile çalışan çelik turnike" konuldu.

Artık tuvaletin camiisine girmek isteyen, ne kadar acil durum olursa olsun, cebinde parası yoksa ihtiyacını gideremeyecek. Gazeteler, geçen yıl turnike konulacağını yazmış, Ankara'nın tepkisi üzerine bu turnike yerine konulamamıştı. Ancak yaklaşık 6 ay sonra turnike yerleştirildi.

CUMA'YA GELENLER ŞOK GEÇİRDİ

Alışveriş merkezi ve Türkiye kökenliler'in yoğun olduğu Münchener Str.'deki Merkez Camii'ne cuma için gelen ve bu sırada tuvalet ihtiyacını gidermek için giden cemaat şok geçirdi. Abdest almaya gidenlerin, yaşlıların uğramak istediği tuvalete giriş artık mümkün değildi. 50 Cent atılınca turnike açılıyor, aksi halde kırmızı bir çarpı işareti çıkıyor ve çelik kapı dönmüyordu. 50 Cent'i olmayanlar, yanlarındakilerden istedi, bazıları para bozdurmak için caddeye çıktı.

BU ŞEKİLDE PARA KAZANIYOR

Sivas Katliamı'nda yitirilenler Almanya'da anıldı Sivas Katliamı'nda yitirilenler Almanya'da anıldı

Cami yönetimi ise, hem çok su harcandığını hem de herkesin bedava girip tuvalet ihtiyacını giderdiğini, bundan ekonomik fayda sağlamak gerektiğini savunuyor. Paranın temizlik işlerinde kullanılacağı belirtiliyor. Türkler dışındaki müslümanlar da, "Beytullah'a ya da Allah için ibadet edilen yere para ile mi gireceğiz?" diyerek tepki gösteriyor.