Orban: “Merkel döneminde Rusya'nın işgali asla olmazdı” Orban: “Merkel döneminde Rusya'nın işgali asla olmazdı”

FATİH ÇİMEN-DUİSBURG

Seçim kurulunun 14 dilde sunduğu bilgiler mahkeme tarafından yeterli görülmeyerek, 2022’de yapılan İş yeri işçi temsilciliği seçimini iptal etti.

Demir Çelik’te Seçim kurulunun 14 dilde sunduğu bilgiler Eyalet İş Mahkemesi için yeterli görülmedi. 2018’deki işyeri işçi temsilciliği seçimlerinde de mahkemeye aynı konu gündeme gelmişti. O dönemde iş mahkemesi bilgilerin tamamen usulüne uygun olduğuna karar vermişti.

Yeni seçim komisyonu kurulacak

İş Konseyi Başkanı Ali Güzel, düzenli yeni bir seçimin yapılabilmesi için İş konseyi yönetici olarak görevine devam edeceğini belirtti. Güzel, ‘’İş konseyi seçimleri bizim lokasyonumuzda bir gelenek haline geldi. İş konseyinin olmadığı bir dönemi önlemek için, iş konseyi yeni bir seçim komitesi kurarak, seçimi başlatacak ve bu sürede görevi başında kalacaktır.
 
Bahar’da yeni seçimler yapılacak.

Seçimin bahar aylarında yapılması planlanıyor. Şu anda seçilmiş olan iş konseyi o zamana kadar görevde kalacak; iş konseyinin olmadığı bir dönem olmayacak. İş konseyinin önceki ve gelecekteki tüm kararları ve anlaşmaları geçerlidir’’.

Thyssen Krupp Steel İş Konseyi Başkanı Ali Güzel,

“Eyalet mahkemesinin verdiği kararın sorumluluğunu üstleneceğiz. Yeni komiteyi oluşturarak işçi temsiciliği seçimini başlatacağız. IG Metall sendikası çalışma konseyi üyeleri olarak görevimizi en iyi şekilde yapmak gelecek çalışmalar için hazırız.  13.000'den fazla meslektaşın çıkarlarını temsil etmek için yeni seçilen komite, rüzgarın etkisiyle güçlenecek ve geleceğin yakıcı sorunlarının şekillendirilmesine tüm gücüyle yardımcı olabilecektir.”