Berlin’e gitmek için havalanan Ryanair uçağı Hannover’e indi Berlin’e gitmek için havalanan Ryanair uçağı Hannover’e indi

Alman basınında çıkan haberler göre, merkezi Malta'da bulunan Türk havayolu şirketi Corendon’un Almanya vergi dairesine olan 6 milyon euroluk borcu nedeniyle hesaplarının icra yoluyla bir süre dondurulduğu ve tur operatörlerinden gelen ödemelere de el konulduğu yazıldı.

Gießen'deki ana gümrük ofisi Corendon ile işbirliği yapan tur operatörlerinden havayoluna yapacakları ödemeleri gümrük idaresine yapmalarını istedi.

Gießen'deki ana gümrük ofisi Corendon’un 6 milyon Avro hava trafik borcu olduğu gerekçesiyle bir süreden beri yürüttüğü çalışmaları uçaklara elkoyma aşamasına getirdi. Corendon yaptığı ödeme ile icra prosedürünü kaldırarak el koyma işlemini son anda durdurdu.

Kendine ait az sayıda uçakları olduğu yazılan ve genellikle kiralık uçaklari kullanan Corendon şirketinin icranın hesaplarına el koyması ve 6 milyon euro borcun son dakikada ödenmesi ile direkten döndüğü belirtildi.