Süheyla KAPLAN / Hamburg

Dayanışma yemeği ve seçim değerlendirmesi' konulu Armada Düğün Salonu'nda düzenlenen etkinlikte CHP Hamburg Birliği Başkanı Hulusi Işıtan, Başkan yardımcıları Erdoğan Bayram, Zeynep Arslan, yönetim kurulu üyeleri Eylem Doğan, Taşkın Irmak, Kenan İşlen, Musa Özer hazır bulundu. 

Moderatörlüğünü Birliğin Gençlik Kolları Başkanı Bekir Gündoğan'ın gerçekleştirdiği etkinliğin açılışında Işıtan, geçen yıl Türkiye'de yaşanan deprem sonrası toplanan bağışlar nedeniyle destek verenlere teşekkür etti. Işıtan 'Geçen yıl acı olaydan sonra topladığımız on yedi bin euro ile Hatay'da mobil aşı evi yapıldı. Sizlerin katkısı olmasaydı; bunu gerçekleştiremezdik' dedi. 

Geçtiğimiz yıl Türkiye'de gerçekleşen genel seçimler için oy verme işlemleri sırasında Hamburg Birliği'nin aktif çalışmalar yürüttüğünü hatırlatan Işıtan, yerel seçimler öncesinde iyi bir Genel Başkan ve belediye başkan adayları tercihi ile CHP'nin büyük bir başarı elde ettiğini vurguladı. 

Yanardağ uyardı: "Ukrayna savaşı uzarsa Almanya hedef olabilir" Yanardağ uyardı: "Ukrayna savaşı uzarsa Almanya hedef olabilir"

Yurt dışında kurulan federasyona diğer dokuz birlik ile birlikte katılmama kararı aldıklarını sözlerine ekleyen Işıtan, 'Türkiye'de adaletin, insan haklarının, hukukun üstünlüğü ilkeleri gibi demokrasinin temel değerlerini gerçekleştiği bir ortamı yaratmak için çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz' dedi. 

Hamburg'lu yerel sanatçılardan Kenan Koçkaya ve Cadde Band sahne aldığı etkinlikte çeşitli sivil toplum örgütleri ve yerel milletvekilleri de hazır bulundu.