Bakanlık raporu: Çocuk cinsel istismarında artış oldu Bakanlık raporu: Çocuk cinsel istismarında artış oldu

Almanya'da Kültür Bakanı Claudia Roth’un yaşadığı olay, Bavyera eyaletinde geleneksel olarak yapılan festival kapsamındaki ‘Landshut Düğünü-1475’ adlı Orta Çağ tarihi gösterisine katıldığı sırada meydana geldi.

Bavyera'daki festivalde bir kadın, Roth’a yaklaşarak başından aşağı bilinmeyen bir sıvı döktü. Kimliği bilinmeyen kadın olay sonrası kalabalığa karışarak kaçmayı başardı. Hiç beklemediği bir anda saldırıya uğrayan Roth şoke oldu. Saldırı sonrası olay yerini terk eden Roth yara almadı ancak polis yine de saldırganın peşine düştü. Polis, sıvının su olmadığını ancak içinde tehlikeli bir madde de bulunmadığını açıkladı.

Olay sonrası görgü tanıklarını dinleyen ve cep telefonuyla çekilen görüntüleri inceleyen polis faili tespit etti. Zanlının 58 yaşında bir kadın olduğu belirlendi. İfadesi alınan kadının, sıvıyı neden döktüğüyle ilgili açıklama yapmadığı belirtildi. Polis, diğer görgü tanıklarının da ifadelerini aldı.

Kültür Bakanı Claudia Roth, olay sonrası yaptığı açıklamada “Siyasetçilere yönelik saldırılar asla meşru bir protesto değildir, aksine her zaman temel demokratik uzlaşımızın dışındadır” dedi