FATİH ÇİMEN-DUİSBURG

AWO Marxloh derneğinin genel kurulu başlamadan önce bir kaç seneye ait videolar ve fotoğraflar izletildi. 4 yılda bir yapılan Dernek genel kurulu video gösteriminin ardından üye yoklaması yapıldı. 310 üyesi bulunan derneğin 123 delegesi genel kurulda hazır bulundu.

3 yıl önce yaşamını yitiren AWO Enternasyonal Derneği eski Başkanı Hüseyin Yurtsever ve Depremde yaşamını yitirenler anısına bir dakikalık saygı duruşu yapıldı.

İlk göçmen derneklerinden AWO OV Marxloh Enternasyonal Derneği Olağan Genel Kurulunun ardından 117 delegenin oyunu alan Düzgün Küçükdoğan tekrar başkanlığa seçilerek güzen tazeledi.

Genel kurul seçimlerine yoğun ilginin olduğu genel kurulda, tekrara başkanlığa seçilen Düzgün Küçükdoğan, ’’ 2020 yılında göreve geldiğimde, 90 üye vardı. 2,5 yıl içinde üye sayımızı 310’e yükselttik. Bu da bizim yaptığımız faaliyetlerin doğruluğunu ispatlıyor. Yönetime genç bir kadro seçildi. Hep birlikte güzel işler başaracağımızı umut ediyorum.

Geçen dönem görev almış olan arkadaşlarımıza ve üyelerimize candan teşekkür ederiz. AW0 çatısı altında faaliyet yürüten derneğimiz din, ırk, cinsiyet ve dil ayrımı yapmadan herkese eşit mesafede hizmet etmektedir." dedi. Dernek olarak Türkiye’de yaşanan deprem felaketinden dolayı duyarlılık göstererek bağış toplayarak destek sunduklarını dile getirdi. 

Yeni dönemde de önlerine koydukları görevlerin olduğunu belirten Küçükdoğan, ’’Bahçe çalışmalarımıza öncelik vereceğiz. Engelli vatandaşlar için engelli yolu bitireceğiz. Gezilere yoğun ilgi duyan üyelerimiz için kültürel gezi proğramları düzenleyeceğiz. Bu yılın Hazıran ayında Karadeniz ve Gürcistan turu düzenliyoruz. Yönetime yeni seçilen arkadaşlarımıza da yeni görevlerinden dolayı başarılar dilerim. Derneğimizin kapısı tüm dostlarımıza açıktır’’ ifadesini kullandı.

AWO Enternasyonal Derneği yönetim kurulu şu isimlerden oluşuyor:

Başkan: Düzgün Küçükdoğan,

Başkan Yardımcıları: Sevgi Teyhani ve Metin Güntuncer,

Sosyalist kadınlar Bahar Kampı'nda buluşacak Sosyalist kadınlar Bahar Kampı'nda buluşacak

Sekreter: Gülseç Aydın,

Sayman: Sinan Sarı

Sekreter Yardımcısı: Türkan Bali,

Sayman Yardımcısı: Dursun Cucu,

Yardımcı Üyeler: Hasan Ali Gür, Mehmet Ali Vatan, Kibriye Cucu, Fahriye Güntürk, Özlem Akbaba, Selda Beecks, Hadime Felten, Engin Karagöz, Hatun Bozkurt, Arzu Sarıo

Denetleme: Hıdır Boğazkaya, Dursun Murat.