Rabia işareti, 15/16 Temmuz ve Türkiye’de İslamcılığın karşıdevrimi

Türkiye’de olup bitenleri anlamak için İslamcılar’ın kendilerine biçtikleri şeriat amaçlı tarihi misyonlarına, düşünce yapılarına bakmak gerekir.

15/16 Temmuz hiç tesadüf bir tarih değil. Cumhuriyet’e en cesaretli darbeyi vurmak için seçilen tarih İslam tarihinin başladığı tarihin ta kendisidir. Kendileri için bu günlerin şeriat düzenini getirmek için hangi aşama olduğunu, Hicret takviminin başladığı güne denk getirerek taraftarlarına yansıtmaktadırlar. 16 Temmuz, yeni başlayan bir dönem olarak kutlanacak. Büyük bir olasılıkla Türkiye’de resmi tatil ilan edilecek.
 
16 Temmuz 622’de Hazireti Muhammed’in Mekke’den Medine’ye göç ettiği tarihtir. Yani İslamiyetin, neticede yeni bir dönemin başladığı tarihtir. Bu yeni tarih, Hazreti Muhammed’e tezgahlanmış bir komplo ve Allah’ın yardımı ile bu tehlikeden kurtuluşu ile başlar. Bu Tayyip Erdoğan'ın 'Allah'ın hediyesi' sözlerinin boyutunu göstermektedir.

Darbe senaryosuyla güya Tayyip Erdoğan’ın devrilmesine girişilen komplo, Peygamber'e zamanında planlanan ve fiayskoyla sonuçlanan suikasta benzetilmiştir. Mekke’de sayıları bir kaç yüze ulaşan Muhammed taraftarları Müslümanlar 400 km kuzeydeki Yathrib’e, sonraları Medine ismini alan kasabaya göç ederler. Muhammed'e, Müslümanlığa karşı olan aşiretlerden şeyh Abu Cahl tüm aşiretlerden birinin katılımıyla Muhammed’in öldürülmesini planlar. 15 Temmuz 622 Cuma gecesi Hazireti Muhammed’e Cebrail görünür ve bu gece yatağında yatmaması için onu uyarır. Bunun üzerine Muhammed Ali’den yeşil bir kaftanla kendi yatağına yatmasını ister, bu şekilde de suikasttan kurtulur, Medine’ye kaçar.
 
İşte bu şekilde askeri darbe süsü verilen senaryoya da kutsallık ruhu kazandırılmaya çalışılınır. Başlayan süreç Türkiye’de Müslüman Kardeşler hareketinin Mısır’da Mursi’nin devrilmesinden çıkartılan dersler neticesinde, Cumhuriyet'e karşı intikamcı karşıdevrimlerinin ileri, belki son aşamasıdır.

Herhangi bir yerden tehlike beklendiği için değil, sokakları gelecek bir hafta daha boş bırakmama çağrıları, demokratik Cumhuriyete sahip çıkacak laikleri sindirmek için yapılmakta, sokaklar İslamcılar’la bunu engellemek için doldurulmaktadır.
 
Hatırlanması gereken şudur: İslamcılığın beyni sayılan Qutb, İslam’da farklı anlamlar ve içeriklere sahip olan, Hazreti Muhammed’in İslam’ı savunmak için kullanmış olduğu, ancak içsel gerçeği, doğruyu, yani Allaha inancı keşfetmeyi de amaçlayan cihad kavramına mücadeleci savaşkan bir anlam vermiştir. Bu mücadelede hedef alınanlar sadece İslama saldıranları, İslam karşıtlarını değil, şeriat düzenini getirmeye karşı olan laiklere karşı cihadla savaşmayı da hedef alır.

Bugünlerde meydanları dolduranlar bu görüşlere sahip olanlardır. Şeriat düzeni için mücadeleye katılmayanlar Allah'ın düşmanı olarak tanımlanır ve böylece ‘meşru’ saldırı hedefi gösterilir. Bu insanlar meydanlarda ‘Allah'ın hakimiyetini’, yani şeriat düzeninin kurulmasını kutlarlar. "Allah'ın hakimiyeti" "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" ilkesinin totaliter zıttıdır, Cumhuriyet'e karşıdevrimci, intikamcı bir yaklaşımla onu tehdit eden, İslam faşizminin ideolojik temelidir. Şu an meydanları, sokakları dolduranlar Cumhuriyet'in minarelerden okunan selalar eşliğinde toprağa verilmesi için ‚Cenaze’de bulunmaktadırlar.
 
Gün rabia işaretinin günüdür: Müslüman Kardeşler lideri Tayyip Erdoğan’ın sık sık kullandığı bu dört parmaklı işaretin anlamı şudur: "Allah hedefimiz,. Peygamber önderimiz, Kuran anayasamız, Cihad yolumuz, Allah için ölmek en kıymetli arzumuz'dur."
 
Türkiye Cumhuriyeti ruhuna El Fatiha!
 
19.07.2016
Makaleler, yazarların görüşlerini yansıtmaktadır. Avrupa Postası'nın kurumsal bakış açısıyla örtüşebilir ya da örtüşmeyebilir.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
yıldız 4 yıl önce

iyi güzelde akıl öğretmeyi öğretmenliği bırakın da siz ne yaptınız ne yapıyorsunuz ne yapacaksınız onu yazın..şair ahmet arifin bir şiirinde de dediği gibi "uy havar döğüşenlerde de var bu havalarda"...30 yıldır dövüşenlere kenardan dudak bükerek,akıl vererek beğenmiyerek mi mahirleri-denizleri anıp komünist geçinerek mi bu şeriatcı ırkcı nazilere karşı çıkılıacak..30 senedir faşizme karşı mücadele edenleri "suçlu" mücadele etmiyenleri "efendi demokrat"mı göreceğiz? faşizme karşı mücadele etmiyen "bizler" suçlu sayılmıyacak mıyız fidel Castronun dediği gibi "tarih bizi suçlu ilan ediyor" hala türk aydını halkından kopuk tıngırdamaya devam mı edecek? erdoğanı planlarını bilmeyen mi kaldı? selamlarla

Avatar
dilan 4 yıl önce

fidel kastro batista diktatörlüğüne karşı dağlara çıktı che ile.."fidel castro'yu tanımak istiyorsanız, latin halklarına, yer kürede dinen, halkların, emekçilerin, ezilen ulusların, sosyalistlerin dünyalarına gezinti yapmak durumundayız. fidel castro'yu tanımak için, gerilla mücadelesi yürüten, latin amerikalı, uzak asyalı, türkiye ve mezopotamya direnişçilerinin dünyasına girmek durumundayız.
" erdoğan karşı hakikaten biz ne yaptık? "biz türk aydınıyız" cumhuriyet gitti şeriat geldi diye "ağlıyoruz" ama bu demokratik olmayan faşizan ırkcı islamcıydı özünde şalı kaldırıp erdoğana "son kozu" verenler var...boşuna adam "ikinci kurtuluş savaşı" veriyoruz demiyor...

banner67

banner68

banner69

banner71

banner84

banner62

banner85

banner73

banner11

banner56

banner51

banner58

banner61

banner82

banner27

banner12

banner81