Aralarında ünlü Alman doktorlar ve biyologların bulunduğu Borelose ve FSME Birliği, 30. yılını Frankfurt'ta bir etkinlikle değerlendirirken, Türkiye'den de uluslararası alanda tanınmış biyolog Prof. Dr. Barbaros Çetin davet edildi. 

SMA'nın bir hastalık değil, Lyme'nin taklit ettiği bir hastalık olduğunu kanıtlayan ve bununla ilgili bilimsel makaleleri yayınlanan Prof. Dr. Barbaros Çetin, kene gibi zararlılardan bulaşan Lyme-Boreleuse ve FSME gibi hastalıklar konusunda uzman olan Alman doktorlarla bir araya gelecek.

BSW'nin AP adayı: 'Diplomasi' ve 'Uluslararası hukuk' kalmadı BSW'nin AP adayı: 'Diplomasi' ve 'Uluslararası hukuk' kalmadı

Frankfurt'taki buluşma, cumartesi günü mainHaus Stadthotel Frankfurt'ta saat 14.00'te başlayacak. 30 yıllık birikimler, hastalıkla ilgili gelişmeler, yenilikler ve birlikte çalışma yöntemleri konuşulacak.

 HAZİRAN KÜLTÜR EVİ'NDE 'LYME HASTALIĞI' İLE İLGİLİ BİLGİ VERECEK

 Biyolog Barbaros Çetin, ayrıca 27 Nisan akşamı saat 19.00'da, Frankfurt Haziran Kültür Evi'nde hastalığın yan etkileri, teşhis ve mutasyonları konusunda bilgi verecek. Toplantıya herkesin davetli olduğu belirtildi.

LYME HASTALIĞI NEDİR?

"Kronik yorgunluk, ani görme kaybı, ani sağırlık, tek veya çift taraflı yüz felci, uyku bozukluğu, vücudun tamamında gezen ağrılar, titreme, karıncalanma, psikolojik semptomlar, kalp çarpıntısı, sürekli baş ağrınız mı var? Öyleyse "Lyme Hastalığı"nızın olması, ihtimal dahilinde. Halk arasında hastalığı, bu ismiyle tanıyan çok az, çünkü Lyme bakterisi şizofreniden tutun da meme kanseri, MS, huzursuz bacak sendromu, kalp hastalıkları, bi-polar bozukluğu, Alzheimer'e kadar daha ismini sayamayacağımız 365'den fazla hastalığı taklit edebilen bir bakteri." ( Etkinlik duyurusundan)