Yazıdaki “Allah’la, rüşvetle, yalanla kandırdınız” ifadelerinin kişilik hakları ihlali olduğu ve partiyi yıpratmak amacıyla kaleme alındığı belirtildi.

Cumhuriyet'ten İrem Karataş’ın haberine göre, davaya tepki gösteren Gezen, “Hem para kazanmama engel olup hem benden para istiyorlar. Ben ne gibi bir iftira atmışım? Diyorum ki ‘Allahla kandırdınız’. Cami avlularında miting yapmadılar mı? Kuranıkerim ile miting meydanlarına çıkmadılar mı? ‘Rüşvet’ diyorum. Makarna, kömür dağıtmadılar mı? ‘Yalanla’ diyorum” dedi.  

AKP DAVETİNE KARNIM TOK DEDİ, YURT DIŞI YASAĞI KONDU

Gezen, “Bir gün AKP Başbakanı adına beni Hüseyin Çelik aradı, ‘Sayın başbakanımız Erdoğan’ın yemeği var sizi davet ediyor’ dedi. Ben de ‘Teşekkürler karnım tok’ dedim”.

O günden beri kendisi hakkında açılan davaların haddi hesabı olmadığını, 4.5 yıl hapsinin istendiğini, yurtdışı yasağı konduğunu, uyduruk sebeplerle dört okulunun kapatıldığını aktardı.

 2018'DE 'CUMHURBAŞKANINA HAKARET' DAVASI AÇILDI

Müjdat Gezen hakkında, konuk olduğu bir televizyon programında yaptığı konuşmada, "Cumhurbaşkanına hakaret" suçunu işlediği gerekçesiyle 4 yıl 8'er aya kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.

Dargınlık sona erdi: 'Keça Kurdan'ı birlikte söylediler Dargınlık sona erdi: 'Keça Kurdan'ı birlikte söylediler

 Gezen sevk edildiği Anadolu 3. Sulh Ceza Hakimliğince adli kontrol tedbirleri kapsamında serbest bırakılmıştı.

Gezen hakkındaki haftada bir gün en yakın polis merkezinde imza atma ve yurt dışına çıkış yasağı şeklinde verilen adli kontrol kararı, daha sonra savcılığın kararıyla kaldırılmıştı.