Almanya’dan Türkiye’ye gitmek için yola çıkan kargo minibüsü Bulgaristan’ın Kapitan Andrevo sınır kapısından geçerken yüklü miktarda beyan edilmemiş nakit para ile yakalandı.

Assange'ın ABD'ye iadesine ilişkin kritik duruşma Assange'ın ABD'ye iadesine ilişkin kritik duruşma

Minibüsün Türk şoförü hakkında yasal işlem başlatıldı. Bulgar yetkililer Kapitan Andreev sınır kapısında bu yıl ele geçirilen en büyük miktar olduğunu açıkladı.

Bulgar yetkililerin yaptığı açıklamaya göre Almanya’dan hareket eden kargo minibüsü 7 Temmuz 2023 tarihinde Bulgaristan sınırından Türkiye’ye geçeceği sırada kapsamlı denetime alındı. Bir Türk vatandaşı tarafından kullanılan kargo minibüsünde yapılan incelemede, aracın kapılarındaki boşluklarda ve kargo bölmesinin duvarlarının içine naylon poşetler halinde saklanmış çok miktarda euro banknotlar bulundu.  

Yetkililerin yaptığı sayımda ele geçirilen paranın toplam 901.590 euro olduğu belirtildi. Ele geçirilen paraya el konuldu.

Olayla ilgili olarak, Haskovo - Svilengrad Bölge Savcılığının gözetiminde TD Burgaz Gümrüğünden soruşturma gümrük müfettişi tarafından soruşturma başlatıldı.