Sternschanze yakınında Altonaer Strasse 38 adresinde bulunan okul salonunda gerçekleşen tiyatro etkinliğine her kesimden yoğun tiyatrosever katılarak salonu doldurdu.

İki perdelik oyun

Oyunun ilk bölümünde bir hastanede akıl hastalarına yapılan muamele ve hastaların hayat hikayeleri irdelendi.Oyun esnasında söylenen komedi sözler ve hareketler izleyenleri kahkahalara boğdu. Hastanede başhekimin gelen müfettişe rüşvet teklif edişi ve önce müfettişin kesinlikle sert bir şekilde ret edip sonra miktar yüksek olunca rüşvet alması oldukça ilginçti.Uzun süre alkışlandı

Siyasetçilerin, kamu görevlilerin, hastane çalışanlarının ve hastaların yaşamları irdelendiği oyunun ikinci bölümünde kahkahalar devam etti ve programın sonunda oyuncular uzun süre alkışlandılar.Ahmet Başimoğlu'nun yazdığı, Ahmet Çavunmirza'nın yönettiği Zeynep Sönmez'in anlatımı üslendiği oyunda Hüsniye Karkın, Gülbahar Akçiçek, Bedriye Polat, Sema Ordu, Şirin Seziş, Hakan Gök, Musa Keleş, Cahit Balat, Murat Tosun, Ahmet Çavunmirza oynarken, Aylin Kılıç, Ender Can ve Atakan'da desteklediler. Oyun iki gün sahnelendi ve iki günde salon tiyatroseverlerle doldu.