Haber: Ufuk Evla Bostan- FRANKFURT

Oyun, kadın ve erkek dünyalarının farklı unsurlarının komedi ögeleri kullanılarak, nükteli şekilde anlatıldığı, yer yer kelime oyunları ve oksimoron ifadelerle aktarıldığı, daha çok kadın- erkek karakter zıtlıklarının biraraya geldiklerinde birbirini yoketmek yerine farklı bir anlamın, „Doğal Oksimoron“ adını verdiği yeni bir ifade türünün oluştuğunu anlatıyor.

“Erwin Motor Bir Adanmışlık Hikayesi” Ulm'da sahne aldı “Erwin Motor Bir Adanmışlık Hikayesi” Ulm'da sahne aldı

Pekiyi o dengeyi bulabilmek kolay mı? Oyun seyirciye tam da bu soruyu soruyor, seyirci, Semih`in beyninin içindeki kadın ve erkek mücadelesinde o dengeyi ararken kendine bol bol sorular soracak, farklı cinsleri bir de tiyatro sahnesinde farklı bir göz ve bakış açısıyla değerlendirme fırsatı bulacak.

Bilindiği üzere Emre Karayel, Türkiye'de uzun süre en çok izlenen prime Time dizilerden biri olan „Bir Kadın Bir Erkek“ dizisiyle zaten kadın- erkek ilişkilerine ve iki farklı cinsin kafalarının çalışma biçiminden, ilişkiye, aile kurmaktan, toplumsal hayata kadar benzer ve  farklı taraflarını TV-seyircisiyle yüzleştirmiş, bu alandaki ustalığını belgelemişti.

Emre Karayel bugün Türkiye'de tiyatro ve sinema alanında başarılı işleri ve adından söz ettiren projeleriyle tanınıyor, komedi ve drama sanatını ustalıkla sahneleyebilen, yeteneğinin hakkını veren isimlerden biri olarak biliniyor.

Frankfurt dışında Essen, Stuttgart ve Mannheim şehirlerinde sahnelenen tek kişilik oyun ,özellikle yaş ortalaması genç olan Türkiyeli seyirci tarafından ilgiyle takip ediliyor. Oyun biletleri Eventim- Organizasyon ve Internationales Theater gişesinden temin edilebilir. Saat 20:00'de başlayacak oyuna girişler saat 19:00'da mümkün olabilecek.