1 ay önce AVRUPA

Hollanda Parlamentosu, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve Gezi Davası hükümlüsü iş insanı Osman Kavala hakkındaki AİHM kararlarının uygulanmaması halinde, AB'nin Türkiye ile Gümrük Birliği güncellemesinin bloke edilmesi yönündeki önergeyi kabul etti.

1 ay önce GÜNDEM

Hamburg'da uzun yıllardır başarılı çalışmalar yapan Tiyatro Anatolia Hamburg "Hasbonkör" adlı iki perdelik yeni oyunu, 18,19 ve 20 Mayıs 2024 tarihlerinde seyirciyle buluşuyor.

1 ay önce BİLİM-TEK

Google'ın, New York ve California'daki ofislerinde firma ile İsrail arasında imzalanan, İsrail'e gelişmiş yapay zeka teknolojisi verilmesini kapsayan "Nimbus Projesi" anlaşmasını protesto eden Google çalışanlarından 9'u gözaltına alındı.

1 ay önce DERNEKLER

Avrupa'nın 7 ülkesinde faaliyetler yürüten Sosyalist Kadınlar Birliği (SKB) Almanya'da iki gün sürecek Bahar Kampı'nda bir araya gelecek.

1 ay önce AVRUPA

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, “DiscoverEU” programı kapsamında, aralarında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının da bulunduğu 35 bin genç için trenle ücretsiz Avrupa turu düzenleyecek.

1 ay önce ALMANYA

Almanya’nın Kuzey Ren Vesfalya Eyaletinde çalışmalarını sürdüren Türkiyeli Öğretmenler Birliği (NRW -TÖB) ve Türk Öğretmenler Derneği (NRW- TÖD ) Friedrich-Ebert-Stiftung’un (FES) desteğiyle Bonn yakınlarındaki Eitorf kasabasında bir hafta sonu semineri gerçekleştirdi.

1 ay önce AVRUPA

İsviçre'de Beypazarı maden suyu, yüksek miktarda bor tespit edildiği gerekçesiyle yasaklandı.

1 ay önce ALMANYA

Hamburg İslam Merkezi, İran rejimiyle bağlantıları nedeniyle Federal Anayasayı Koruma Dairesi tarafından izleniyor. İsrail'e yapılan saldırıların ardından birçok siyasetçi, tartışmalı kurum için yaptırım uygulanması yönünde baskı yapıyor.

1 ay önce ALMANYA

Kurucusu ve Onursal Başkanı Fakir Baykurt olan Avrupa Türkiyeli Yazarlar Grubu (ATYG) 2024 İlkbahar Buluşmasını Gelsenkirchen şehrinde gerçekleştirdi.

1 ay önce ALMANYA

Wuppertal’da yaşayan ünlü ressam İsmail Çoban’ın (80) ‘Atölye Evi’, borçlarını ödeyemediği için mahkemenin icra kararıyla 22 Nisan günü açık artırma usulüyle satışa çıkarılıyor. Çoban, sanatseverleri ve demokratik kuruluşları dayanışmaya çağırdı.