Almanya'nın Solingen kentinde Grünwaldstrasse 69, adresindeki yakılan evle ilgili olarak Alman vatandaşı Daniel S'nin (39) dört kez cinayete teşebüstten tutuklandığı açıklandı.

Agrobay işçileri Alman Lidl'ı şikayete hazırlanıyor Agrobay işçileri Alman Lidl'ı şikayete hazırlanıyor

TÜRK KÖKENLİ 4 BULGAR VATANDAŞI YAŞAMINI YİTİRDİ

Henüz birkaç aydır Solingen'de yaşayan Kuncho Z. (29), eşi Katia (28) ve iki küçük çocukları Galia (2) ile Emilia (üç aylık), kundaklanan evin çatı katında hayatını kaybetti. 

Edinilen bilgiye göre olayı soruşturan cinayet ekibi ve savcının, korkunç kundaklama saldırısını çözdüklerinden emin oldukları belirtildi. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi bugün saat 12:00'de Wuppertal'da düzenlenen basın toplantısında açıklandı.

PALALI SALDIRIYI YAPAN DA AYNI KİŞİ ÇIKTI

Pazartesi günü 44 yaşındaki bir kişiyi palalı saldırı sonucu ağır yaralamaktan gözaltına alınan Daniel S'nin, 25 / 26 Mart gecesi saat 02.47’de meydana gelen kundaklama sonucu yaşamını yitiren Türk kökenli 4 Bulgar vatandaşı ile ilgili olarak cinayete teşebbüsten bugün tutuklanması bekleniyor. 

GÜVENLİK KAMERASI GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKARDI

Grünewalder Strasse'de çıkan yangının ardından çok sayıda delil ele geçirildi. Alman basınına yansıyan haberlere göre İtfaiye yakınındaki video kayıtları, şüphelinin yangın gecesi olay yerindeki bir parktan birkaç kez geçtiğini gösteriyor. Bu kanıt, cinayeti soruşturan ekibin onu kundaklanan evin eski kiracısı olduğunu ve kira borçları nedeniyle 2022 baharında evinden atıldığını açığa çıkardı.

DELİLLER BORDUMDA BULUNDU

Solngen'de yalnızca birkaç aydır yaşayan Türk kökenli Bulgar vatandaşı aile çatı katında yaşıyordu, kundaklama sonucu dışarı çıkamadı ve alevler arasında öldü. Saldırıda 2'si ağır 20 kişi de yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, şüpheli Daniel S'nin (39) bodrumunda suç aletleri ile olay günü giydiği kıyafetleri ile yangını hızlandırıcıyı bir sıvı bulundu. Olayın şüphelisi olarak tutuklanan Daniel S. ile ilgili soruşturmanın devam ettiği kaydedildi.