Hamburg'da 4 yaşındaki kızını Türkiye’ye kaçırmak için otomobiliyle Hamburg Havalimanı’nın (Helmut Schmidt) bariyerlerini aşarak piste giren Buxtehude'de (Aşağı Saksonya) ikamet eden Salman E. isimli kişi (35), polisle 20 saat süren pazarlıktan sonra yakalanarak gözatına alındı.

Agrobay işçileri Alman Lidl'ı şikayete hazırlanıyor Agrobay işçileri Alman Lidl'ı şikayete hazırlanıyor

Rehine krizine yol açan Salman E.'nin polis tarafından gözaltına alınmasından önce kızını son kez kucaklaması dikkat çekti.

REHİNE KRİZİNDEN 37 BİN YOLCU ETKİLENDİ

Babası tarafından rehin alınan kızın (4) kurtarıldığı ve sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı. Polisten yapılan açıklamaya göre, rehine krizinden 37 bin yolcunun etkilendiği belirtildi. Pazarlık sırasında binlerce yolcunun otellere ve başka şehirlere yönlendirildiği aktarıldı.

Hamburg polisi tarafından yapılan açıklamaya göre, Cumartesi akşamı saat 20.12’de içinde 4 yaşındaki kız çocuğunun da bulunduğu Audi marka plakasız otomobiliyle Hamburg Havalimanı’nın girişindeki bariyerlere çarparak uçakların bulunduğu piste giren Salman E., (35) Türk Hava Yolları’na ait bir uçağın önünde durmuştu.

Almanca az bildiği için bir tercüman aracılığı ile konuşulan kişi rehin aldığı kızıyla birlikte Türkiye’ye uçmak istediğini söylemişti.

Aşağı Saksonya Eyaleti'ne bağlı Stade’de ikamet eden anne (38) de Hamburg Havalimanı’na gelerek saatlerce bekledi. Kızılhaç’ın anneye yardımcı olduğu ve kızı kurtarıldıktan sonra da sağlık kontrolünden geçirilip, bir hastanye yerleştirilecekleri açıklandı.