Eski eşiyle yaşadığı 'velayet tartışması' sonrası Türkiye’ye kaçırmak için 4 yaşındaki kızını rehin alan Türkiye kökenli baba ile polis arasındaki dün akşamdan beri süren pazarlığın devam ettiği ve birçok uçak seferin iptal edildiği açıklandı.

Polisten yapılan açıklamaya göre, dün akşam kimliği açıklanmayan bir kişi, saat 20.12’de plakasız Audi marka otomobiliyle Hamburg’daki Helmut Schmidt Havaalanı’ndaki bariyerleri kırarak piste girdi. Türkiye kökenli kişinin otomobili ile Türk Hava Yolları’na ait bir uçağın önünde durarak birçok uçuşu engellediği belirtildi.

Kendi aracından çevreye birkaç el ateş ettiği ve iki ayrı şişe ile yanıcı madde fırlattığı aktarılan kişinin, muhtemelen yanındaki çocuğunu Türkiye'ye kaçırmak istediği ileri sürüldü.

Demirtaş'tan ilk açıklama: "Elbet bir gün beraat edeceğiz" Demirtaş'tan ilk açıklama: "Elbet bir gün beraat edeceğiz"

EŞİ İLE VELAYET TARTIŞMASI YAŞAMIŞ

Polisten yapılan açıklamaya göre, Aşağı Saksonya'da ikamet eden kişinin, 4 yaşındaki kızının annesi ile velayet konusunda tartışma yaşadığı ve cumartesi günü (dün) kızı ile Hamburg Havalimanı'na kendi aracı ile gelerek kızını Türkiye'ye kaçırmak istediği ileri sürüldü.

KIZIN ANNESİ: EŞİM ÇOCUĞUMUZU TÜRKİYE'YE KAÇIRIYOR

Hamburg Havalimanı’nda seferlerin çoğu iptal edilirken, iniş yapacak birçok uçak Hannover Havaalanı’na yönlendirildi. Öte yandan seferlerin iptal edilmesine yol açan kişinin Hamburg’da yaşayan eşinin “Eşim çocuğumuzu Türkiye’ye kaçırıyor” diye ihbarda bulunduğu ve kendi çocuğunu rehin alan kişi ile polis arasında en son bu sabah saat 6.40 da pazarlığın devam ettiği açıklandı.