Batılı ülkeleri sert ifadelerle hedef alarak “Nükleer saldırıya karşı yanıtımız saldıran taraf için hoş olmayacak. Düşmanın hayatta kalma şansı olmayacak” dedi.

Putin, aynı toplantı sırasında Ermenistan ile ilgili çarpıcı bir açıklamada bulundu.

“ERMENİSTAN, KARABAĞ'IN AZERBAYCAN'A AİT OLDUĞUNU KABUL ETTİ”

Konuşmasında Karabağ konusuna değinen Putin, “Ermenistan, Karabağ'ın Azerbaycan'a ait olduğunu kabul etti. Bu o topraklardan vazgeçtiğini kabul etmek demektir. Çatışmaların yaşandığı 2020 yılından sonra Rus barış güçleri sadece bu bölgede ateşkese uyulup uyulmadığını kontrol ediyordu. Ancak Karabağ’ın Azerbaycan toprağı olarak kabul edilmesinden sonra bu durum değişti. Eğer Ermenistan Rusya ile müttefiklik ilişkilerini sürdürürse Rusya, Karabağ Ermenilerine yardımlarını sürdürmeye devam eder” dedi.

DJV, gazetecilerin ekipmanlarına el koyan İsrail'i eleştirdi DJV, gazetecilerin ekipmanlarına el koyan İsrail'i eleştirdi

Kendilerinin Dağlık Karabağ’daki kriz dönemlerinde taraflara çeşitli öneriler sunduğunu vurgulayan Putin, Ermenistan’ın bazı önerileri reddettiğini hatırlatarak, “15 yıl önce Ermenistan’a, Karabağ’daki 5 bölgenin Azerbaycan’a verilmesini 2 bölgenin de Ermenistan’a verilmesini önerdik. Ancak bu öneri Ermenistan tarafından reddedildi” dedi.