1 Ekim günü saat 15.30'da Mengestraße 20, Bürgerhaus Wilhelmsburg adresinde düzenlenen anma programına, sinema ve dizi oyuncusu Halil Ergün ile Avrupa Türkiyeli İşçiler Konfederasyonu (ATİK) Eş Başkanı Süleyman Gürcan, konuşmacı olarak katılacak.

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen gecede, Metin & Kemal Kahraman ve eski Türkiye İşçi Partisi (TİP) milletvekili ve tiyatro oyuncusu Barış Atay'ın yer aldığı Grup Mengene ile Grup Cemre türkülerle sahne alacak. Sinevizyon gösterimi ile devam edecek gecenin giriş ücreti 15 Euro.

ARKASINDA ONLARCA FİLM BIRAKTI

Sinema dünyasında yönetmenliğin yanı sıra senarist, oyuncu, yapımcı ve yazar olarak da önemli izler bırakan Yılmaz Güney, mide kanseri nedeniyle en verimli olacağı bir dönemde 9 Eylül 1984'te Paris'te hayata gözlerini yummuştu.

Geride bıraktığı 'Umut', 'Ağıt', 'Baba', 'Bir Gün Mutlaka', 'Arkadaş', 'Endişe', 'Sürü' ve 'Duvar' filmi milyonlar tarafından izlenen, 'Yol' filmiyle Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye ödülünü kazanan Yılmaz Güney, devrimci sanatçı kimliği nedeniyle 1983’te askeri faşist yönetim tarafından vatandaşlıktan çıkarılmıştı.

Yılmaz Güney’in mezarı, Fransa'nın başkenti Paris'teki Pere Lachaise Mezarlığı'nda bulunuyor.

Apple’dan kullanıcılara casus yazılım uyarısı Apple’dan kullanıcılara casus yazılım uyarısı