Hamburg'da yaşayan Ankaralı modacı İnci Hakbilen, düzenlediği törenle“İnci Hakbilen Design” adını verdiği Neuer Kamp 21, 20359 Hamburg adresinde yeni adrese taşındı.

Daha geniş ve modern

Yeni adreste düzenlenen açılış törenine her kesimden yoğun katılım oldu. Rusya kökenli bir müzisyenin müzik yaptığı açılışta üç manken gece kıyafetlerini gerçekleşen defile ile tanıttı. Tanınmış modacı İnci Hakbilen daha geniş bir yere taşınmaya karar verdiğini belirterek, “Eski işyerime yakın ulaşım U-Bahn Feldstrasse karşısında daha geniş ve modern bir yer burası. Toplam 100 metrekare genişliğinde iki işyeri yanyana birini atölye olarak kullanacağım” dedi.

Defile düzenleyecek

Hakbilen, geçtiğimiz yıllarda yaptığı defilelerde olduğu gibi bu yılda dillerden uzun süre düşmeyecek muhteşem bir defile etkinliği sunacağı müjdesini verdi. Hakbilen konu ile ilgili, “Yeni adresimde Haziran veya Temmuz ayında bir defile düzenlemeyi planlıyorum. Çünkü bunun içinde geniş bir yere ihtiyacım vardı. İstediğim gibi bir yere taşınmanın mutluluğunu yaşıyorum” ifadesinde bulundu.

Modern tasarımlar

İsteyen müşterilerine gelinlik, gece kıyafetleri başta olmak üzere her çeşit kıyafeti yeni diken ve her çeşit tamiri yapan modacı İnci Hakbilen, “Herkesin hayatında evlilik çok önemli ve düğünde giyilecek gelinlik bir nevi başta geliyor. Dolayısıyla farklı tasarımda istenen gelinliği dikiyorum. Bazı insanlar geleneklerinden vaz geçmiyor ve modası geçmiş kıyafetleri modernleştirip günümüzün modasına uygun hale getiriyorum. Böylece insanlar mutlu oluyor” açıklamasında bulundu.

Her çeşit tamir

Kızı Diçle Hakbilen'in menajerliğini yaptığı modacı İnci Hakbilen yeni her çeşit kıyafet dikmenin yanı sıra her çeşit tamiri de yaptığını kaydederek, “Kumaşların büyük bir kısmını Türkiye'den getiriyorum. Danteller yine çok moda. Beyaz, siyah, kırmızı, lacivert hiç modası geçmeyen renkler ama bu yıl hardal, sarı gibi renkler göz dolduruyor” dedi. İnci Hakbilen çalışmaları üzerine geniş bilgi almak istenler 040-43910646 numaralı telefonu arayabilirler veya www.incihakbilen.de internet adresinde bulabilirler.

Emine SONUGÜR / HAMBURG