Dünya futbol tarihinin en büyük oyuncularından Arjantinli Lionel Messi'nin, 20 küsur yıl önce FC Barcelona takımına transferinin belgesi olan bir peçete, Londra'da yapılan bir müzayedede 762 bin sterline (890 bin euro) satıldı.

Bonhams müzayede evi, söz konusu peçetenin "dünya futbol tarihinin en önemli belgelerinden biri" olduğunu ifade ederek, açık arttırmayı 300 bin sterlinden başlatmıştı. Müzayede evi yetkililerinden Ian Ehling, "Evet, bu bir peçete. Ama Lionel Messi'nin kariyerinin başlangıcındaki ünlü peçete o. Messi'nin hayatını ve FC Barcelona'nın geleceğini değiştirdi ve dünya çapında milyarlarca taraftarın, futbolun en muhteşem anlarından bazılarını yaşamasına aracı oldu" ifadelerini kullandı.  

Nuri Şahin Borussia Dortmund'un teknik direktörü oldu Nuri Şahin Borussia Dortmund'un teknik direktörü oldu

14 HAZİRAN 2000'DE PEÇETEYE ATILAN İMZA 

Deutsche Welle'deki habere göre, İspanya'nın köklü kulübü FC Barcelona'nın o dönem sportif direktörlüğünü yapan Carles Rexach, 14 Haziran 2000 tarihinde, Arjantin'de bir lokantada, müzayedede satılan peçeteye, kulübün o zamanlar 13 yaşında olan Messi'yi transfer etme isteğine dair niyetini ifade eden birkaç cümle yazmış ve bunu imzalamıştı.