Yaklaşık 1 aydır Almanya medyası neredeyse her gün Kürşat Yıldırım’ın (41) haberlerini yapıyor. Bunun sebebi Yıldırım’ın 24 Eylül’de lotodan, büyük ikramiye olan 10 milyon Euro’nun (yaklaşık 193 milyon 400 bin lira) sahibi olması. Dortmund’da bir çelik fabrikasında vinç operatörlüğü yapan Yıldırım, lotodan büyük ikramiye çıkmasının ardından toplam değeri 1 milyon 150 bin Euro olan bir Porsche bir de Ferrari marka iki lüks araba almış. 12 yaşında Kırşehir’den Dortmund’a taşınan Yıldırım, “Hayat hikâyemi anlatsam roman olur. Her türlü bataklığa girdim çıktım ama sonunda Allah yüzüme güldü” diye hikâyesini anlatmaya başlıyor.

Mafya babasından devlete ada bağışı teklifi Mafya babasından devlete ada bağışı teklifi

Hürriyet’ten Ece Çelik’e konuşan Yıldırım, lotoyu kazandığını öğrendiğinde mahallede “Milyoner oldum” diye bağırdığını etrafındakilerin ilk önce onun uyuşturucu etkisinde olduğunu düşündüğünü söylüyor. Uyuşturucu yüzünden çok kötü günler geçirdiğini, çevresini özellikle de annesini çok üzdüğünü belirten Yıldırım, “Uyuşturucuyu bıraktım, artık güzel işler yapacağım” diyor ve ekliyor: “Ben Almanya’nın en tehlikeli yerinde yaşıyorum. Eskiden spor yapan, parmakla gösterilen bir çocuktum. Ama uyuşturucu bataklığına girdim. Ailemi, etrafımı çok üzdüm, bırakmak için çok uğraştım. Annem benim yüzümden hasta oldu. Ben de farkındaydım ama kurtulamıyordum. Ağladığım çok gün olmuştur, Allah’ım kurtar beni bu alışkanlıktan diye. Yine uyuşturucu yüzünden cezaevine girdim çıktım. Allah’a sığındım ve çok şükür bugünleri gördüm. Uyuşturucuyu bıraktım. Paranın tadını çıkarıyorum. Keyfime bakıyorum ama har vurup harman savurmuyorum. Artık iyi işler yapmak istiyorum.”

‘TÜRKİYE’YE KIRGINIM’

Alman TV kanal ve gazetelerinden büyük ilgi olduğunu söyleyen Kürşat Yıldırım, “Bir aydır Almanya’yı sallıyorum ama Türkiye’den kimse beni davet etmiyor. Oysa yaşam hikâyem Film olmaya, dizi olmaya müsait. Oyunculuk yapmak isterim, televizyonlarda yer almak istedim. Şimdi bir Alman kanalıyla 1 yıllık sözleşme yaptık, benim hayatımı reality show olarak yayınlayacaklar. Hatta sözleşmeye Türkiye’den teklif gelirse oraya giderim diye eklettim. Ama Türkiye’den böyle teklifler almadım, Türkiye’ye kırgınım” diyor.

‘MAHALLEMDEN AYRILMAYACAĞIM’

Kırşehir’in Mucur ilçesinin Geycek köyünden olduğunu söyleyen Yıldırım, Kırşehirlilerden çok sayıda mesaj aldığını belirtiyor: “Kırşehir’i çok seviyorum. Herkes bana ‘Miami’ye git, Dubai’ye git’ diyor. Ama ben hâlâ annemlerle yaşadığım evdeyim. Sık sık Türkiye’ye gideceğim ama yine de Dortmund’daki bu mahallemden ayrılmayacağım. Burada bana kazık atan eski dostlarımın gözünün önünde kalacağım. Benim yaşadığım hayatı her gün görsünler istiyorum. İnşallah bir ev alacağım. Hayır işleri yapma planım var. Noel’de buradaki yetim çocuklara yardımlar yapacağım. Afrika’da su kuyusu açmak istiyorum.”

Bekâr olduğunu ve evlenip çoluğa çocuğa karışmak istediğini söyleyen Kürşat Yıldırım, “Ömrümü geçirebileceğim birini bulabilirsem hemen evleneceğim” diyor.