Almanya'nın Aşağı Saksonya eyaletindeki Bramsche beldesi ile Hannover'de bulunan bir camiye gamalı haç çizili ve Nasyonal Sosyalist Yeraltı terör örgütü imzalı tehdit mektupları gönderildi.

Bramsche DİTİB Eyüp Sultan Camisi Dernek Başkanı Ahmet Irmak, yaptığı yazılı açıklamada, Nasyonal Sosyalist Yeraltı'nın kısa yazılışı olan ‘NSU 2.0’ imzasıyla hafta içinde bölgedeki başka bir camiye daha tehdit içerikli mektup gönderildiğini belirtti.

Mektupta, “Böyle devam edin, Yahudilere yaptığımızı size de yapacağımız gün çok uzak değil” ifadeleri yazıldı. Posta yoluyla camilere gelen mektubun benzerinin yaklaşık 1 yıl önce de gönderildiğini ifade eden Irmak, “Bölgemizde farklı camilere benzer tehdit mektuplarının gönderilmesinden endişe duyuyoruz. İlgili kurumlardan bu olaylara karşı daha hassas yaklaşmalarını talep ediyoruz” dedi. 

Yeşiller Partili vekil: Hamburg İslam Merkezi kapatılsın Yeşiller Partili vekil: Hamburg İslam Merkezi kapatılsın

RECEP BİLGEN: HER CAMİYE TEHDİT MEKTUBU GÖNDERİLDİ

Öte yandan ırkçılar Hannover'de bulunan İGMG'ye bağlı Ayasofya Camisi'ni de hedef alarak bir tehdit mektubu gönderdi.

Mektupta "Bu daha başlangıç" ifadesi kullanıldı. Osnabrück kentinden postaya verildiği tespit edilen tehdit mektubuyla ilgili Hannover Milli Görüş (IGMG) Başkanı Recep Bilgen, yaptığı açıklamada NSU 2.0 örgütünün her camiye tehdit dolu mektuplar gönderdiğini söyledi.

Alman basınında çıkan haberlere göre, yalnızca Aşağı Saksonya'da, bu tür mektuplar Göttingen, Bramsche, Diepholz yakınlarındaki Barnstorf ve Osnabrück'teki camilere gönderildi.

HANNOVER BELEDİYE BAŞKANI ONAY: AYRIMCILIĞA YER YOK

Irkçı tehdit mektupları sonrası olay yerine giden ve bir açıklamada bulunan Hannover Büyükşehir Belediye Başkanı Belit Onay, "Ayasofya Camisi kundaklama saldırısından iki ay sonra radikal sağcı tehdit mektubu aldı. Müslümanlara yönelik bu nefret biçimi beni şaşkına çevirdi. Hannover'de düşmanlığın ve ayrımcılığın yeri yok" diye konuştu.