Almanya'nın ev sahipliği yaptığı Avrupa Futbol Şampiyonası'nda bugün oynanacak Polonya-Hollanda maçı öncesinde bir saldırı girişimi yaşandı. Alman polisi, Hamburg'daki maç öncesinde Hollandalı taraftarların arasına dalmaya çalışan ve polisi kazmayla tehdit eden bir kişinin bacağından vurulduğunu açıkladı.

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde de, bir kebapçıdan çıktığı belirtilen kişinin elinde kazma ile etraftakileri tehdit ederken polis bariyerlerini aşmaya çalıştığı görülüyor. Tanıklar, söz konusu kişinin elinde ayrıca bir molotof kokteyli de bulunduğunu ileri sürdü.

Polisten yapılan açıklamada da ilk belirlemelere göre bir taraftarın kazma ve yangın söndürücü ile polis memurlarını tehdit ettiği, polisin ateşli silah kullanması sonucu yaralanan taraftarın tedavi altına alındığı belirtildi.

Olay, kentin St. Pauli bölgesinde, yaklaşık 40 bin Hollandalı taraftarın geçit töreni yapmaya hazırlandığı sırada yaşandı.

31 yaşındaki Alman lotodan 98 milyon Euro kazandı 31 yaşındaki Alman lotodan 98 milyon Euro kazandı

Yerel basında yer alan haberlerde de Polonya ile Hollanda arasında bugün oynanacak Avrupa Futbol Şampiyonası maçı öncesi çıkan olaylarda, polisin önce biber gazı kullandığı, ardından havaya ateş açtığı belirtildi. Daha sonra kendisine yönelik tehdit algılayan polisin, bir kişiyi silahla yaraladığı ve yaralının tedavi altına alındığı aktarıldı.