Mehmet TANLI / KÖLN

Senfonide, Avrupa ülkelerine gelmek için Akdeniz'in derin sularını geçerken boğulan ve hayatını kaybeden mültecilerin göç yollarında yaşadıkları insani felaketlerin dramı işleniyor.

Göç Senfonisi'nde Yunanlı müzisyenler de dünyaca ünlü Gürzenich Orkestrası ile Fuat Saka’nın grubuna eşlik edecek. 

Göç Senfonisi'nin dünya prömiyeri İstanbul Büyükşehir Belediyesi himayesinde 10 Haziran 2022'de Harbiye Açık Hava Tiyatrosu'nda sahnelenmiş ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Köln Anakent Belediye Başkanı Henriette Reker‘de etkinliğe birlikte katılmışlardı.

Gazetecilik konferansı: Araştırmacı gazeteciliğin geleceği konuşuldu Gazetecilik konferansı: Araştırmacı gazeteciliğin geleceği konuşuldu

Almanya'da Kültürden Sorumlu Federal Devlet Bakanı Claudia Roth’un (Yeşiller) himayesinde, Köln Büyükşehir Belediyesi tarafından, Türkiye- Almanya Kültür Forumu iş birliğiyle gerçekleştirilecek olan konserde, Fuat Saka ve Yunanlı sanatçılar beşi entrümental olmak üzere on eseri seslendirecek, çalacaklar. Fuat Saka‘ya Atina’dan Zaharias Sypridakis Girit kemençesiyle, İstanbul’dan da Cihan Yurtçu kavalıyla eşlik edecek. Şarkıları da Fuat Saka ve Atinalı sanatçı İonna Forti seslendirecek.

Göç Senfonisi için biletler aşağıdaki link ve KulturForum TürkeiDeutschland üzerinden alınabilir.

https://daskulturforum.de/?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR39eC2jz50wOFexm-_2o1UGISLWghe1uDeWdtl5IZheuYuXaaJVhPXakqw_aem_kstMLh-nc1anmt0DHdeF8Q 

https://www.guerzenich-orchester.de/de/programm/dark-waters/1239