AfD'ye ikinci bıçaklı saldırı: Afişler yırtıldı, aday yaralandı AfD'ye ikinci bıçaklı saldırı: Afişler yırtıldı, aday yaralandı

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, TOGG’un ilk çıkan aracını hediye ettiği Birleşik Arap Emirlikleri Şeyhi ve Abu Dabi Veliaht Prensi Muhammed bin Zayet Al Nahyan, batan Avusturyalı Emlak Kralı Rene Benko’dan, 250 milyon Euro’sunu istiyor.

Al Nahyan’ın, emlak yatırımlarında değerlendirilmesi için Rene Benko’ya doğrudan 250 milyon Euro verdiği ama bunu geri alamadığı belirtildi. Der Spiegel Dergisi, Al Nahyan’ın bir çok kişiyi aracı gönderdiğini ve parasını almaya çalıştığını vurguladı.

İHTİYAÇ DEĞİL, PRENSİP

Al Nahyan ailesinin varlıklarının 283 milyar Euro civarında olduğu, bu paranının alınmasının ise onun için ihtiyaçtan çok bir prensip meselesi olduğuna, bu nedenle çeşitli „tahsilat ekipleri kurduğuna“ vurgu yapıldı.

Bu arada, Arap varlık fonu Mubadala’nın da yaklaşık 713 milyon Euro’luk bir parayı Rene Benko’nun iflasını verdiği Signa Grubu’ndan geri istediği ancak ortada hiç bir şey olmadığı belirtiliyor. Signa Grubu ve Rene Benko, Almanya’da Kaufhof-Karstadt, Elbtower gibi dev emlakları yönetiyor ve büyük inşaat işleri yapıyordu.

KARTOPU SİSTEMİ GİBİ

Rene Benko’nun, emlak üzerinden bir tür kartopu sistemi kurduğu, onlarca Avrupa bankası ile zengin müşterilerden gelen paralarla, eski borçların ödendiği ve böylece, çalışmayan sistemin ayakta kaldığı belirtiliyor. Bir süre önce iflas eden Rene Benko’nun milyarlarca Euro’luk borcu bulunuyor ve bir çok banka ile alacaklı, bunları tahsil edemiyor.