Büfede yangın: Üç kişi öldü, ikisi ağır 16 kişi yaralandı Büfede yangın: Üç kişi öldü, ikisi ağır 16 kişi yaralandı

Göçmenler Birliği Salonu'nda düzenlenen ve EWB Kadın Kolları üyeleri tarafından hazırlanan iftar yemeğine, Hamburg Başkonsolosluğu Konsolosu Hamide Yavuz, Pinneberg Uyum Sorumlusu Katharina Kegel, Uetersen Eşitlik Sorumlusu Eline Joosten, İş ve İşçi Bulma Kurumu (Arbeitsagentur) Sorumlusu Tanja Sommerfeld, Hamburg Türk Veliler Birliği Başkanı Azmi Akgül, EWB Başkanı Harun Öznarin ile çok sayıda davetli katıldı. 

EWB Başkanı Harun Öznarin, yaptığı açılış konuşmasında, Ramazan ayında düzenlenen iftar proğramlarının önemine değinerek, “Geleneksel iftar yemeğimizi birlik, beraberlik, dayanışma ve kültürlerin anlaşılması amacıyla bir kez daha değerli davetli misafirlerimiz ile birlikte, kadın üyelerimizin büyük desteğiyle gerçekleştirdik. Katılan tüm misafirlerimize ve üyelerimize teşekkür ederiz” dedi.

Konsolos Hamide Yavuz da, yaptığı kısa konuşmasında, Ramazan ayında ve iftarlarda birlik ve dayanışma sergilenmesi gerektiğine değindi.

Yavuz, EWB Başkanı Harun Öznarin’i ve tüm dernek çalışanlarını yaptıkları başarılı çalışmalarından dolayı takdir ettiğini belirtti.