Elektrikli otomobillerin dayanıklılık yarışları devam ediyor. Tesla’nın Cybertruck’ının kurşun geçirmezlik testlerinin ardından bu kez Çinli dev firmanın dayanıklılık test vidoları sosyal medyaya yayıldı. 

Lüks araçlar üretmesiyle bilinen Çinli elektrikli otomobil şirketi Hongqi yeni SUV modelinin dayanıklılığını gözler önüne serdi. Hongqi HS5 isimli SUV, ateş topuna meydan okudu; tuğla duvarın içinden geçti.
İnternette dolaşan videolar, Çinli Hongqi HS5’in çok sert testlerden sağ çıktığını gösteriyor. 

Videolarda HS5, ilk olarak ateş topuna benzer sert bir gülleyle çarpıştırılıyor. Ancak aracın sadece yan kasası içine geçiyor.

Bir başka testte ise HS5’in tuğlalardan oluşturulmuş ikili duvardan geçtiği görülüyor. Hatta bir testte lüks SUV’nin üstüne hatchback bırakılıyor. 

Hongqi HS5; güvenli bir gövdeye sahiptir. 1500 MPa yüksek mukavemetli termos çelik sac, yüksek mukavemetli çelik sac ve güvenli kafes tipi gövdeden oluşuyor.

CIA tarihinin en büyük sızıntısına 40 yıl hapis cezası CIA tarihinin en büyük sızıntısına 40 yıl hapis cezası

Ayrıca akıllı amortisör kontrollü süspansiyon sisteminden oluşan beş sürüş moduyla tasarlanmıştır. Beş sürüş modu; karda güvenli şekilde aracın sürülmesini sağlıyor.