13 Nisan'da (bugün) Frankfurt Stadthaus, (Mark 1, 60311 Frankfurt) salonunda BirGün ile dayanışmak amacıyla gerçekleşecek etkinliğe Frankfurt Büyükşehir Belediye Başkanı Mike Josef'in yanısıra Frankfurter Rundschau, Frankfurter Algemein Zeitung, Hessische Rundfunk & Alman Gazeteciler Birliği (DJV) ve DW gazetelerinin temsilcilerinin de katılacağı belirtildi.

Etkinlikte BirGün yöneticileri Alman gazetecilerle “Almanya, Türkiye ve Dünyanın birçok yerinde yaşanan savaşlar, yıkım, açlık vs. karşısında medyanın rolü ve Basın Özgürlüğü” konusunu irdeleyecek.

Etkinlikte BirGün Ankara Temsilcisi Nurcan Gökdemir de “Birgün gazetesinin geçmişi ve geleceği”ni anlatacak.

Frankfurt BirGün Okur Kollektifi açıklamasında “Kuşkusuz etkinliğimizin tek başlığı bu çağrı olmayacak. Tüm misafirlerimize gazetemiz BirGün’ün 20 yıllık serüvenini anlatacağız. Ülkenin ve dünyanın önemli kırılma anlarında gazetenin durduğu yeri bir kez daha hatırlatacağız” dedi.

Yanardağ uyardı: "Ukrayna savaşı uzarsa Almanya hedef olabilir" Yanardağ uyardı: "Ukrayna savaşı uzarsa Almanya hedef olabilir"

Açıklamada, salon kapasitesinin sınırlı olması sebebiyle ön rezervasyonun zorunlu olduğu ve giderlerin karşılanması için dayanışma istendiği kaydedildi.

Ekinlik 13 Nisan Cumartesi (bugün) saat 18’de başlayacak.